Hlavní navigace

IAC 2012: Pětina aktivních telefonů v síti Vodafone jsou smartphony

12. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podíl chytrých telefonů na českém trhu rychle stoupá. Jedním z indikátorů je studie, jejíž výsledky Vodafone zveřejnil v Praze na Internet Advertising Conference.

Smartphony už podle ní tvoří 33 procent všech aktivních telefonů, tablety se blíží 8 procentům. Čísla jsou zprůměrována ze tří středoevropských trhů (Německo, ČR, Maďarsko).

V tuzemské síti Vodafonu, tvoří podle Petra Houzara smartphony 20 procent všech aktivních telefonů.

Podíl chytrých telefonů navíc rychle stoupá: „Kolísá to, ale v silnějších měsících je podíl smartphonů ze všech prodaných telefonů 80 procent,“ řekl Petr Houzar. Nejprodávanější jsou levné Androidy do šesti tisíc korun.

Android díky nižším cenám a širší nabídce drtí konkurenční iOS. U Vodafonu je dnes třikrát víc Androidistů než iPhonistů.

KL22 hlasovani

Vývojáři mobilních webů i mobilních aplikací podle Petra Houzara často zapomínají, že většina uživatelů má levné přístroje s nízkým výkonem a malým rozlišením obrazovky.

"Šest tisíc korun za telefon je u nás zřetelná psychologická hranice.  Situace se může brzy zlepšit, do konce roku se do této ceny vejdou první telefony s dvoujádrovým procesorem. Navíc se na trh chystají levné telefony se systémem Windows Phone 7.“