Hlavní navigace

ICANN oznámila počet žadatelů o nové generické domény nejvyšší úrovně

3. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Organizace ICANN ve včerejší zprávě oznámila mimo jiné také konečný počet žadatelů o nové generické domény nejvyšší úrovně: registruje téměř 1300 žádatelů. „ V systému TAS je registrováno 1268 uživatelů, což je značný nárůst od předchozího známého čísla z 25. března (839). Je vidět, že na poslední chvíli ještě hodně uživatelů přibylo. Toto číslo je již konečné, protože už není možné registrovat nové uživatele. Každý uživatel má (tedy měl a po odstávce ještě bude mít) právo požádat o 0–50 domén.…

Organizace ICANN ve včerejší zprávě oznámila mimo jiné také konečný počet žadatelů o nové generické domény nejvyšší úrovně: registruje téměř 1300 žádatelů.

„ V systému TAS je registrováno 1268 uživatelů, což je značný nárůst od předchozího známého čísla z 25. března (839). Je vidět, že na poslední chvíli ještě hodně uživatelů přibylo. Toto číslo je již konečné, protože už není možné registrovat nové uživatele. Každý uživatel má (tedy měl a po odstávce ještě bude mít) právo požádat o 0–50 domén. Je třeba podotknout, že uživatel měl dopředu zaplatit 5 000 USD za každou žádost, kterou měl v plánu podat. ICANN bohužel nezveřejnil, kolik takových „slotů“ bylo zaplaceno“, upřesňuje tuto událost na blogu CZ.NIC Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení.

Zdroj: Blog Cz.nic, Žadatelů o nové domény je téměř 1 300 (a musí čekat).