Hlavní navigace

Ice Cream Sandwich používá více než deset procent Android zařízení

Martin Vyleťal

Jedním z velkých problémů platformy Google Android je fragmentace. Existenci velkého množství verzí operačního systému ještě umocňuje fakt, že výrobci si často jednotlivé verze přizpůsobují. Pro vývojáře tak tvorba aplikací pro Android představuje více práce než vývoj aplikací pro iOS. Google pravidelně zveřejňuje statistiky, které ukazují zastoupení jednotlivých verzí napříč zařízeními.

Doba čtení: 1 minuta

Jedním z velkých problémů platformy Google Android je fragmentace. Existenci velkého množství verzí operačního systému ještě umocňuje fakt, že výrobci si často jednotlivé verze přizpůsobují. Pro vývojáře tak tvorba aplikací pro Android představuje více práce než vývoj aplikací pro iOS.

Google pravidelně zveřejňuje statistiky, které ukazují zastoupení jednotlivých verzí napříč zařízeními.

Z čísel, která Google sesbíral za posledních 14 dnů (jedná se o zařízení, která se přihlásila do tržiště Google Play od 18. června do 2. července) vyplývá, že 64 procent zařízení používá Android 2.3.x Gingerbread.

Zastoupení jednotlivých verzí platformy Android dle měření přístupů na Google Play v období 18. června až 2. července 2012.
Autor: developer.android.com

Zastoupení jednotlivých verzí platformy Android dle měření přístupů na Google Play v období 18. června až 2. července 2012.

Android 4.x Ice Cream Sandwich je v současné době nainstalován 10,9 procentech zařízení. Android 2.2 Froyo používá 17,3 procent zařízení a Android 2.1 Eclair 7,7 procenta zařízení.

Historický vývoj zastoupení jednotlivých verzí platformy Android na aktivních zařízeních.
Autor: developer.android.com

Historický vývoj zastoupení jednotlivých verzí platformy Android na aktivních zařízeních.

Zdroj: developer.android.com

Našli jste v článku chybu?