Hlavní navigace

ICQ 7 je tady

16. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tak jsme se konečně dočkali, ICQ 7 je tady, byť zatím stále neoficiálně. Na první pohled lze říci že se podobá klientu AIM 7.1 který také provozuje společnost AOL. Změny ve zkratce: změna vzhledu hlavního okna se seznamem kontaktů, zřetelná změna vzhledu okna s chatem (reklama stále zustává, ale tak nějak méně ruší, stejně se zachvilku vynoří různé odstraňovače reklamy) celé ICQ 7 je rychlejší než ICQ 6 (6.5) okno pro psaní statusu prošlo změnou, nyní je možné mít pouze jeden status uložený a…

Tak jsme se konečně dočkali, ICQ 7 je tady, byť zatím stále neoficiálně. Na první pohled lze říci že se podobá klientu AIM 7.1 který také provozuje společnost AOL.

Změny ve zkratce:

  • změna vzhledu hlavního okna se seznamem kontaktů, zřetelná změna vzhledu okna s chatem (reklama stále zustává, ale tak nějak méně ruší, stejně se zachvilku vynoří různé odstraňovače reklamy)
  • celé ICQ 7 je rychlejší než ICQ 6 (6.5)
  • okno pro psaní statusu prošlo změnou, nyní je možné mít pouze jeden status uložený a nelze snadno přepínat mezi dalšími statusy (což vidím jako mínus), ale zase přibylo tlačítko pro snadné sdílení obrázku do statusu
  • přibyla stránka „Kanály přátel“ s informacemi kdo, kdy změnil status, avatar atd… je možné jednotlivé aktualizace komentovat, označit že se vám líbí (ICQ se nám inspirovalo na Facebooku), vlastní statusy je možné v kanálu přátel mazat
  • je možné přidat do svého účtu aktualizace z jiných služeb na internetu (Facebook, Twitter, Youtube, Flickr, Digg, Delicious)
  • snadné odesílání SMS zpráv přímo z klienta na mobilní čísla které nemá uživatel v seznamu
  • možná změna barevného vzhledu ICQ klienta (ikonka v záhlaví klienta)

Shrnutí: ICQ 7 se mi jeví jako povedený klient, daleko lepší než ICQ 6 (6.5), mohl by ubrat uživatele QIPu, Mirandě .. a dalším neoficiálním klientům. ICQ 7 má sice ještě pár chybiček, ale to snad opraví a vylepší. Teď by AOL mohl začít pracovat na klientovi pro Apple počítače a třeba i pro Linux, a upravit webový kleint ICQ2GO do podoby webového AIMu který je srovnatelný s desktopovým AIMem akorát že běží v prohlížeči. Mobilní klienti pro jiné mobily než iPhone nebo Windows Mobile by také nebyli na škodu.

ICTZ23

A jak se vám líbí nové ICQ7? Vyzkoušíte ho? Nebo zůstanete u neoficiálního klienta nebo snad jste s ICQ už definitivně sekli?

Stahovat můžete ze Slunečnice.cz neoficiální verzi, oficiálně vyšlo ICQ 7 zde v pondělí.