Hlavní navigace

IDC: prodej netbooků překoná očekávání, Android nemá šanci

8. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Analytická společnost IDC ve světle dat z posledních měsíců přehodnotila svůj odhad počtu netbooků, které se letos prodají. Nově očekává, že se celosvětově prodá 26,4 milionu kusů těchto zařízení. Původní odhad tak analytici IDC navýšili o dvacet procent. Netbooky v současnosti slaví největší úspěchy v Latinské Americe, Asii a Spojených státech. Na rozvíjejících se trzích jsou často prvním počítačem, který si uživatel pořídil. V ekonomicky vyspělejších státech si je uživatelé pořizují jako…

Analytická společnost IDC ve světle dat z posledních měsíců přehodnotila svůj odhad počtu netbooků, které se letos prodají. Nově očekává, že se celosvětově prodá 26,4 milionu kusů těchto zařízení. Původní odhad tak analytici IDC navýšili o dvacet procent. Netbooky v současnosti slaví největší úspěchy v Latinské Americe, Asii a Spojených státech. Na rozvíjejících se trzích jsou často prvním počítačem, který si uživatel pořídil. V ekonomicky vyspělejších státech si je uživatelé pořizují jako doplněk ke svým stolním počítačům. Netbookům pomáhá také skutečnost, že je někteří poskytovatelé telekomunikačních služeb prodávají za dotované ceny.

Podle IDC však netbooky nezmění poměr sil na poli operačních systémů v nejbližším období žádným zásadním způsobem. V poslední době se třeba často píše, mluví a spekuluje o modelech s operačním systémem Android. Ten však podle IDC těžkou hlavu Microsoftu dělat nemusí. Android nemá naději, řekl doslova Bob O'Donnell, analytik z IDC. Už dříve jsme vás informovali, že Acer, který má být prvním velkým výrobcem počítačů, jenž začne prodávat modely s Androidem, upřesnil předchozí zprávy: Android bude v dual-bootu s Windows XP. To nahrává odhadům IDC. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.