Hlavní navigace

iDNES.cz: České televizi hrozí v dalších letech omezení vlastní tvorby

16. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Financování České televize na základě současného modelu není v následujících letech udržitelné. Informuje o tom server iDNES.cz, který má k dispozici prozatím neveřejnou výroční zprávu média.

Veřejnoprávnímu médiu hrozí, že bude muset v dalších letech omezit výrobu vlastních pořadů. Informuje o tom server iDNES.cz, který má k dispozici prozatím poslanci neschválenou a tudíž neveřejnou výroční zprávu České televize za loňský rok. iDNES upozorňuje, že veřejnoprávní televize letos hospodaří s necelými sedmi miliardami korun, přičemž 5,75 miliard korun k ní doputuje díky koncesionářským poplatkům.

ČTĚTE TAKÉ: Neplatiči loni dlužili České televizi za koncesionářské poplatky 316 milionů

Je zřejmé, že pokud se nezmění systém financování, v dlouhodobém horizontu nevyhnutelně nastane omezení původní tvorby, což bude mít zcela zásadní negativní dopad na celou oblast české audiovize, cituje zpravodajský server z výroční zprávy veřejnoprávní televize, která ale zároveň uvádí, že nepůjde o aktuální záležitost. Při zachování současných ekonomických podmínek by to mohlo být sedm až devět let, uvádí se také ve výroční zprávě České televize. Kvalitním program a finanční management sice může tuto situaci oddálit, ale nemůže ji zabránit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.