Hlavní navigace

iDnes.cz zruší anonymní diskuse pod články, od uživatelů bude vyžadovat jméno [AKTUALIZOVÁNO]

3. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Nejsme spokojeni s tím, ze se diskusím na iDNESu říká žumpa a rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ zdůvodňuje ředitel internetových projektů Mafry Jaroslav Kábele změny, které diskuse na iDNESu čekají. Největší změnou bude zrušení možnosti diskutovat anonymně či pod přezdívkou. Server bude nově zobrazovat plná jména diskutérů a také jejich fotografie – pokud si je do svého profilu zadají. 

„Nejsme spokojeni s tím, ze se diskusím na iDNESu říká žumpa a rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ zdůvodňuje ředitel internetových projektů Mafry Jaroslav Kábele změny, které diskuse na iDNESu čekají.

Největší změnou bude zrušení možnosti diskutovat anonymně či pod přezdívkou. Server bude nově zobrazovat plná jména diskutérů a také jejich fotografie – pokud si je do svého profilu zadají. 

Má to jedno velké ale: redakce nebude plošně ověřovat, zda uživatelé skutečně používají reálná jména. Prověřovat bude jen podezřelé případy – například v případně, že si uživatel zaregistruje jméno známé osobnosti. V takovém případě bude iDNES vyžadovat zaslání kopie osobního dokladu (občanského průkazu), který prokáže, že dotyčné jméno používá oprávněně. (EDIT 16:30: Na kopii bude muset být vidět jméno, příjmení a fotografie a bude na ní muset být začerněná adresa a rodné číslo.) Doklad bude možné i osobně přinést do redakce, upozornil v diskusi pod touto zprávičkou produktový manažer služby Pavel Kočička. Podobně postupuje například Twitter.

ICTZ23

K dalším novinkám patří možnost přihlašování prostřednictvím Facebooku a celková změna designu diskusních fór. Uživatelé budou nově moci kromě pozitivních hlasů dávat příspěvkům také hlasy negativní. Další změna se týká zaměstnanců iDNESu – redaktoři mají nově do diskusí více vstupovat a se čtenáři diskutovat.


Autor: iDNES.cz

Ukázka nového designu diskusí

Nové diskuse iDNES zavede od 1. listopadu. Všichni uživatelé budou muset odsouhlasit nové podmínky a přeregistrovat se.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn