Hlavní navigace

iDoklad.cz podporuje platební QR kódy

26. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fakturační služba iDoklad.cz přibližně dva týdny od spuštění nové verze zavádí podporu platebních QR kódů. Je tak dalším účetním nástrojem, který platební QR kódy podporuje.

Bezplatná fakturační služba iDoklad.cz , kterou aktuálně využívá 28 000 podnikatelů, nově zavedla již dříve přislíbenou podporu platebních QR kódů dle standardu České bankovní asociace. Zařazuje se tak třeba po bok konkurenční služby Fakturoid.cz. I zákazníci uživatelů služby iDoklad.cz nyní mohou obdržené faktury uhradit pomocí QR kódu.

CIF - osobnosti

Jejich podpora se za posledních šest měsíců objevila v mobilních aplikacích šesti tuzemských bank. Platební QR kódy jsou pevnou součástí všech šablon pro faktury, které nyní iDoklad.cz nabízí. Jejich podpora byla doplněna přibližně dva týdny od spuštění nové verze služby, která přinesla přechod na čistě webové technologie.

Dříve služba využívala Silverlight. Nyní funguje jako webová aplikace využívající HTML 5. Jedním z důvodů pro opuštění technologie Silverlight bylo zpřístupnění služby nezávisle na platformě. Vlastní aplikace pro mobilní zařízení se ovšem iDoklad.cz nevzdává. V posledních dnech vyšla její aktualizovaná verze pro Android 2.1 a vyšší, iOS 5.0 a vyšší a Windows Phone 7.5 a vyšší.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).