Hlavní navigace

IFA 2017: Dell Visor pro Windows Mixed Reality

6. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Dell Computer
Společnost Dell připravila na virtuální realitu celou řadu zařízení od notebooků a stolních počítačů až po přístroje typu vše v jednom (AIO). Uvedla i brýle.

Ve spolupráci s Microsoftem Dell Computer věří, že budoucnost je v tomto odvětví postavena na tzv. smíšené realitě (AR – Augmented Reality), tedy reálného obrazu doplněného o počítačem generované prvky. Právě pro ni vyvinul náhlavní soupravu Visor.

Jak bylo řečeno, je určena pro platformu Windows Mixed Reality a navržena tak, aby se kryt displejů dal jednoduše vyklopit, což má usnadnit přechody do virtuální reality a zpět. Části přiléhající k hlavě a obličeji jsou měkce polstrované, zajišťovací pásek se dá pomocí kolečka dotáhnout na délku, která je pohodlná, a rozložení váhy chrání nos a tváře před přílišným tlakem vedoucím k nepříjemným otlakům.

K TÉMATU: VR i AR na vzestupu. Do roku 2018 se očekává 175 mil. aktivních uživatelů

Možnost vyzkoušet si virtuální realitu je pro nákup klíčová

Dnes začíná veletrh IFA. Co přinášejí výrobci televizorů?

I když je povrch Visoru bílý, měl by být podle výrobce odolný a měl by se také jednoduše čistit. Promyšlený design neopomněl ani kabely, které jsou vyvedeny na zadní stranu headsetu, kde nebrání uživateli v pohybu. Ovladače mají šest stupňů volnosti, umožněna je plná kontrola prostřednictvím hmatové zpětné vazby či joystickového ovládání pro palec.

HRkon_tip

Dell Visor využívá stejnou technologii jako Microsoft HoloLens, včetně sledovacích kamer, které nabízejí 360stupňový panoramatický záběr okolí. Pro jeho skenování poslouží samotná náhlavní souprava. Technologie je připravená na budoucnost i díky možnosti spolupráce s jinými platformami. Uživatelé by tak měli mít možnost komunikovat s majiteli headsetů jiných značek.

Dell Visor bude dostupný v nadcházejících měsících v USA za 349 USD (asi 7700 Kč) a 99 USD (2200 Kč) za ovladač. Za celou sadu zaplatíte 449 USD (9900 Kč). Cena pro Evropu oznámena nebyla, stejně jako datum zahájení prodeje.