Hlavní navigace

Veletrh IFA 2010: Co za novinky představil mezi Čechy oblíbený TechniSat?

6. 9. 2010
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
Jednou z firem, kterou jsme na jubilejním padesátém ročníku veletrhu IFA 2010 v Berlíně navštívili, byl německý TechniSat. Tato značka je populární také mezi řadou diváků běžných terestrických a satelitních programů, kteří mají rádi takzvané „user friendly“, tedy uživatelsky přátelské přijímače. Oficiálním distributorem této firmy v České republice je firma Omko Digital, která je také provozovatelem našeho internetového obchodu. I to byl tedy důvod, proč se zajít na stánek TechniSatu do haly 23 na Messe Berlin podívat.

Novinkový televizor od TechniSatu

Jednou z hlavních novinek, kterou TechniSat v Berlíně prezentoval, byl televizor MultiVision ISIO, který se dostane na náš trh s největší pravděpodobností až v příštím roce. V Německu se má totiž začít prodávat až v prosinci. Lokalizace by měla dle očekávání probíhat bez problémů. Redakce serveru DigiZone.cz si měla možnost vyzkoušet některé tuzemské webové stránky a všechny byly zobrazeny korektně včetně diakritiky. MultiVision ISIO přinese svým majitelům možnost jiný pořad nahrávat a jiný sledovat díky zdvojenému tuneru.

MultiVision ISIO - TechniSat

K dispozici je zdvojený triple tuner

Nový televizor od TechniSatu kombinuje všechny druhy příjmu signálu, tedy pozemní, satelitní a kabelový (kromě IPTV). Vstupy jsou umístěné po jeho pravé straně. Spíše v zahraničí (i když kdo ví?) pak jeho vlastník využije služeb video-on-demand a možnost přístupu do online videoték IPTV operátorů, jsou-li podporovány. Tento produkt může potěšit také ty, kteří zůstávají tak trochu bokem, co se týká 3D hysterie, která letos naplno zachvátila trh s elektronikou. MultiVision ISIO totiž trojrozměrný obraz neumí. Kromě standardní čtyřicetipalcové úhlopříčky je dodávaná také jeho menší (32‘) a větší (46‘) varianta. Díky dnes již standardnímu ethernetovému rozhraní přichází také TechniSat s možností přehrávání online obsahu (nikoliv VOD). Řeč je například o videotéce německé veřejnoprávní televize, podpoře YouTube a podobně. Jak již bylo řečeno, integrovaný internetový prohlížeč funguje též bez problémů, i když se stránky dle našeho názoru načítají pomaleji, což ale mohlo být způsobeno také vytížením internetového připojení na veletrhu.

MultiVision ISIO od Technisatu – doplňky
MultiVision ISIO - TechniSat 2
MultiVision ISIO - TechniSat - klávesnice
MultiVision ISIO - TechniSat - ovládání jednoduché
MultiVision ISIO - TechniSat - ovládání klasické

Dvě dálková ovládání a možnost nahrávání až na 1 TB disk

MultiVision ISIO by měl být dodávaný se dvěma dálkovými ovládáními. První, které německý výrobce pojmenoval jako „TechniControl Plus“, je sestavené z vysoce kvalitního hliníků a opět klade důraz na uživatelsky přívětivou manipulaci. Orientace na dálkovém ovladači je jednoduchá a obsahuje také přístup ke všem internetovým službám, které ISIO nabízí. Malá varianta „Remoty Plus“ pak poskytuje přístup k základním funkcím a jeho ovladatelnost je tak ještě jednoduší. Pokud se vám nechce používat dálkový ovladač jako klávesnici, můžete si pořídit přímo tu, a pak ji připojit k jednomu ze tří USB portů. Co se týká kapacity pro vaše nahrávky, je postačující i pro záznam ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jedná se až o 1 TB. Souběžně je možné nahrávat dva programy v SD nebo HD rozlišení. Co se týká rozhraní, k dispozici jsou kromě již zmiňovaných také čtečka SD karet, tři HDMI vstupy (plus jeden vstup), vstup VGA a AUDIO-IN nebo optický výstup SPD-IF. Pro podmíněný přístup jsou připraveny dvě šachty na moduly (rozhraní CI+) a vzhledem k tomu, že televizor se vyrábí v Německu, také integrovaná čtečka karet Conax. Televizor může posloužit také jako multimediální centrum pro přehrávání audio a video obsahu ve vaší domácí síti.

TechniSat DIGIT ISIO S a DigiCorder ISIO S
TechniSat DigiCorder ISIO S
TechniSat DIGIT ISIO S

TechniSat prezentoval také novinky DIGIT ISIO S a DigiCorder ISIO S

MultiVision ISIO ale nebyla jedinou novinkou, se kterou TechniSat přijel na největší veletrh spotřební elektroniky v Evropě. V premiéře se zde představil také hybridní přijímač DIGIT ISIO S a DigiCorder ISIO S. Oba modely zvládnou nejen zpracování satelitních SD a HD signálů, ale také přístup ke službám na bázi IP technologie. Kromě možnosti prohlížení video obsahu z internetu je připraven také přístup k vlastnímu ISIO Live! Portalu. Tato služba přinese také zákazníkům řadu služeb včetně možnosti aktualizace firmwaru on-line nebo seznamu kanálů v jejich set-top-boxu. Tuzemský uživatel využije spíše dvě rozhraní CI+. Co se týká integrované čtečky karet, počítá se opět se systémem Conax. Stejně jako u MultiVision ISIO bude i modely ISIO S možné zařadit do domácí sítě, takže je využijete například pro přehrávání hudby nebo obrázků, popřípadě filmů z vašeho PC. DigiCorder bude dodáván ve dvou variantách, a to buď s pětisetgigovým nebo terabitovým pevným diskem. Pořady je možné pochopitelně nahrávat také na externí disky přes USB rozhraní. Oba modely jsou vybaveny kovovým krytem s fluorescenčním displejem. Uvedení na trh se počítá ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Jen pro zajímavost, firma také uvede model DVB set-top-boxu, který bude určen pro příjem terestrických programů na britských ostrovech s označením TechniSat HDFV.

Content tip EARLY

TechniSat TechniVision HD

Série TechniVision HD

Pokud by vám MultiVision ISIO připadala jako zbytečný luxus, ale přesto byste chtěli dát před ostatními značkami přednost TechniSatu, pak je pro vás určena nová řada televizorů TechniVision HD s 22, 26 a 32 palcovou obrazovkou. Každý z Full HD eLED televizorů má opět připravený digitální tuner pro příjem programů v SD i HD rozlišení z pozemních vysílačů, satelitu i kabelu bez nutnosti dalších doplňků. TechniVision HD můžete využít také jako rekordér, a to jak pro záznam na pevný disk, tak i externí médium. Všechny televizory z této řady jsou vybaveny mnoha přípojnými místy, a to jak na jeho boku, tak i pod obrazovkou. Díky rozhraní CI+ je ho možné využít také pro služby placené televize. Díky menší úhlopříčce (především 22 a 26 palců) je možné televizor také využít jako další v domácnosti. Vhodný je také pro použití jako větší monitor k vašemu stolnímu PC. I u tohoto modelu se mohou uživatelé těšit například na automatickou instalaci, ale hlavně nové zpracování uživatelského rozhraní. Všechny přijímače od TechniSatu jsou mimo jiné vybavený také rodičovským zámkem, který má děti ochránit před nevhodným obsahem, případně jim zabránit v přístupu k některým funkcím.

Foto: archiv společnosti TechniSat Digital GmbH

Zaujala vás novinková nabídka produktů společnosti TechniSat?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).