Hlavní navigace

Ikona novácké investigativní publicistiky John odchází

23. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 2. 2009

Jedna z mála tváří, která je k vidění na TV Nova již od svého začátku, tedy od roku 1994, investigativní novinář Radek John, končí na české komerční jedničce. Dnes to novinářům oznámila tisková mluvčí televize Michaela Fričová. John skončí na Nově k poslednímu únorovému dni. Investigativní novinář neuvedl, proč na televizi z Barrandova už nebude dále pokračovat. Oficiální důvod, který je v tiskové zprávě, má být skutečnost, že chce po mnoha letech opustit svět médií a mediálních tlaků.

Radek John se narodil 6. prosince 1954 v Praze a kromě publicistiky a moderování se věnoval také funkci spisovatele a scénáristy. V roce 1979 vystudoval na FAMU dramaturgii, a poté byl tři roky redaktorem v dnes již neexistujícím časopisu Mladý svět. John je např. autorem scénářů k filmům Sněženky a machři nebo Tankový prapor. Stále ještě moderátor a investigativní novinář byl na Nově také po určitou dobu šéfredaktorem publicistiky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).