Hlavní navigace

iMessage i Skype ohrožují příjmy z SMS

Daniel Dočekal

Mobilní operátoři mají problém, potvrzuje to i CEO AT&T Randall Stephenson na New York Times. A nabízí i další vysvětlení, proč je tak těžké se dočkat zrušení FUP nebo alespoň takových FUP, které lze považovat za přijatelné (nejenom vzhledem k ceně). AT&T od původně nabízeného „neomezeného“ datového tarifu už ustoupilo. A samotné zavedení něčeho takového bylo podle Randalla chybou. Zmiňuje se i o problémech, které způsobují služby jako iMessage či Skype – snižují příjmy z SMS. Právě…

Mobilní operátoři mají problém, potvrzuje to i CEO AT&T Randall Stephenson na New York Times. A nabízí i další vysvětlení, proč je tak těžké se dočkat zrušení FUP nebo alespoň takových FUP, které lze považovat za přijatelné (nejenom vzhledem k ceně).

AT&T od původně nabízeného „neomezeného“ datového tarifu už ustoupilo. A samotné zavedení něčeho takového bylo podle Randalla chybou. Zmiňuje se i o problémech, které způsobují služby jako iMessage či Skype – snižují příjmy z SMS. Právě příjmy ze SMS jsou pro operátory výrazně ziskové.

Zdroj: AT&T Chief Regrets Offering Unlimited Data for iPhone

Našli jste v článku chybu?
5. 5. 2012 18:36
JKL (neregistrovaný)

SMS má maximálně 1120 bitů, což je 140 bytů, tedy 160 znaků v kódování ASCII nebo 70 znaků v kódování UCS-2 (např. s českou diakritikou).

Při standardní ceně 1,50 Kč za SMS, tak data odesílaná v SMS stojí neuvěřitelných 11 234 Kč za jeden megabyte!!

7. 5. 2012 10:18
ondra.novacisko.cz (neregistrovaný)

Cituji: "Nemůžu mluvit za všechny lidi, ale já bych to takto udělal. Kdyby stál základní datový paušál 500 Kč, tak to ať si ho nechají... A že mi zpráva nebo e-mail nepřijde už po cestě z centra města, ale až přijdu domů? No a co! Je to sice mírné snížení komfortu, ale okrádat bych se kvůli tomu rozhodně nenechal."