Hlavní navigace

INEC dává pevnou linku zadarmo

25. 10. 1998
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Bohužel však jen na 14 dní. Na nejrůznější nabídky bezplatného vyzkoušení připojení dial-up jsme si už celkem zvykli, ale totéž u pevných linek běžné není. Přínos pro zákazníka ale není úplně zřejmý.

INEC přichází od 1.11.1998 s mi­mořádnou nabídkou pro připojení k internetu pevnou linkou, kterou nazval Pevná linka se vším všudy. Zájemce o tuto akci si může předem nezávazně a důkladně vyzkoušet připojení do Internetu po pevné lince způsobem Try&Buy a rozhodne-li se pokračovat, ušetří údajně až 50 tisíc Kč.

Podle INECu řada středních uživatelů používá pro připojení k internetu stále ještě telefonické nebo ISDN spojení. S tím, jak jejich potřeba využívat Internet roste, prodlužuje se i doba, po kterou jsou připojeni, a tím dramaticky stoupají jejich výdaje za telefonické spojení. Právě na ně cílí INEC podle svých slov svou speciální nabídku, která těmto firmám umožní celkové náklady na Internet snížit, avšak při současném zvýšení kvality a efektivity využívání Internetu.

V rámci této akce INEC zákazníkovi zapůjčí bezplatně veškerý hardware a software potřebný pro připojení (značkové komponenty Cisco, Motorola, 3Com a další), obstará zřízení pevné linky a zdarma provede instalaci a oživení celého systému. Zákazník pak má možnost spojení bezplatně zkoušet po dobu 14 dní zvolenou rychlostí 28,8, 33,6, 64 nebo 128 kbit/s.

Pokud je klient se službou spokojen a rozhodne se v ní pokračovat, INEC s.r.o. mu za režijní cenu odprodá používaná zařízení nebo je klient může začít postupně splácet. Veškeré služby spojené se zřízením a vyzkoušením spojení obdrží zákazník zdarma a celkové slevy mohou činit až 50 tisíc Kč. Není-li klient spokojen, po 14 dnech se připojení bez dalších podmínek ukončí. Celá tato nabídka platí mezi 1.11.1998 a 1.3.1999.

Pro běžné zákazníky „z ulice“ tato nabídka podle mého soudu příliš zajímavá není. To se však nedá říci o stávajících zákaznících INECu (případně jiných providerů), kteří jsou zatím připojení přes komutovanou linku, ale uvažují výhlednově o přechodu na pevnou linku. Pro ně může tato akce znamenat zejména významné popíchnutí, které je přivede k pevné lince rychleji. Zajímavé jsou především možnosti slev na hardware. Dá se totiž jen těžko předpokládat, že se někdo přihlasí do této akce, zaplatí zhruba 10 tisíc SPT TELECOMu za přivedení pevné linky, a po čtrnácti dnech se s díky rozloučí a nechá linku zase zrušit – s tím ostatně také INEC nepochybně počítá. Pouze kdyby bylo rozčarování příliš velké, zákazník by se asi skutečně poděkoval, ale toho se zřejmě není třeba obávat.

Celkově vzato je to tedy zajímavá marketingová akce, která navíc ve formě slev může být pro zákazníky přínosem.

Marek Antoš

ICTZ23


Starší, související články:

*Služby INECu s pokladnou
*Září ve znamení zákazníka
*INEC hlásí novinky

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.