Hlavní navigace

Infobaden News už vysílá. Nakonec je do svého programu ulovil Stream

16. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V lednu a únoru se točilo, teď už se vysílá. První relace Infobaden News, druhého nejdůvěryhodnějšího zpravodajství na českém internetu, odvysílala internetová televize Seznamu.

Půl milionu korun na profesionalizaci týmu satirické televize se na konci loňského roku vybral díky kampani na Startovači. A to i přesto, že to bylo s odřenýma ušima. 

Pro tým serveru to znamenalo první výplaty a možnost nákupu pořádné techniky. „Ozvalo se nám několik větších firem, které mají zájem spolupracovat, takže to ještě ladíme a rozhodujeme se,“ říkal v prosinci jeden ze zakladatelů projektu Mirek Burkoň. Nakonec tedy vyhrál Seznam a jeho Stream, který tím získává vlastní "zpravodajskou“ relaci.  

První vysílání nového pořadu se zaměřuje téma českého převzetí Tibetu. To měl zařídit a klíče od tibetské brány převzít prezident Miloš Zeman, který nechce hned do Tibetu zavádět demokracii, protože by ji místní nemuseli přijmout. Pro správu nové provincie by měl být podle spekulací Infobadenu vybrán bývalý prezident Václav Klaus.   

Cloud 22 temata

Infobaden.cz je obdobou známého amerického humoristického webu The Onion – publikuje zprávy, které parodují aktuální české i světové dění. Vybraný půlmilion by měl stačit na provoz během letošního roku rok. „Chtěli bychom vysílat jednou týdně, uvidíme, jak to budeme zvládat,“ tvrdí jeden ze zakladatelů Mirek Burkoň s tím, že redakce osciluje v rozmezí pěti a patnácti lidí. 

"500 000,– stojí tři čtvrtiny jedné epizody Pečeného sněhuláka nebo 7,5 cm tunelu Blanka,“ srovnávají autoři své náklady s dalšími projekty, které jsou financovány formou povinného crowdfundingu.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.