Hlavní navigace

Infokanál Plustelky se přesunul ve slovenském DVB-T do multiplexu 1

26. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve slovenské nabídce pozemní digitální televize se dnes objevil také avizovaný Slovak Sport. Stanice je součástí neplaceného balíku s programy České televize a TV Lux.

Informační kanál placené slovenské DVB-T služby Plustelka se přesunul z tamního placeného multiplexu 4 do volně šířeného multiplexu 1. Server DigiZone.cz na to upozornili jeho čtenáři s tím, že krok souvisí pravděpodobně se zařazením programu Slovak Sport.TV právě do nabídky Plustelky (objevil se zde dnes). Důvody jsou tedy čistě kapacitní. Přijímače identifikují tuto stanici jako „Infokanal“. Program nemá připojené audio, jde tak čistě o videotextový servis. Změnu mohou zaznamenat i diváci v České republice, kteří se nachází v příhraničí se Slovenskem.

BRAND

K TÉMATU: Slovak Sport.TV od 26. února na Slovensku celoplošný, bohužel v kódu

Jak upozornil server SatelitnáTV.sk, v multiplexu 4 (Plustelka) došlo také ke změně druhých audio stop, a to z formátu MPEG-2 na AAC. Formát AAC je ztrátový a využívá se jako nástupce u středních a vyšších datových toků právě při kódování obrazu MPEG-4, který tato zemská digitální síť využívá. Kromě Slovak Sportu jsou v multiplexu 4 dostupné v základní (neplacené) nabídce také programy České televize a TV Lux. Za necelých šest euro pak mohou zájemci získat i kanály Eurosport, Eurosport 2, Film+, Nickelodeon, Viasat Nature, Viasat History, Viasat Nature, VH1 a Spice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).