Hlavní navigace

Informační lišty ve vysílání ČT 24 dostaly novou podobu. Inspirace od Z1?

8. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 12. 2008

FOTO UVNITŘ Dnes proběhla zásadní změna v grafice prvního čistě digitálního kanálu České televize, stanice ČT 24. Známý červenobílý informační panel prošel úpravami. Stejné, jako jsme byli zvyklí v posledních měsících, zůstávají základní barvy panelu, tedy červená a bílá. Stejná zůstává oblast s hodinami, až na výjímečné případy, kdy se místo hodin zobrazí reklama „CT24.CZ“. Základem změny ovšem byla přestavba pole, kde jsou podávány zprávy.

Dlouhý táhlý nekonečný pruh zpráv, který se nepřetržitě pohyboval zprava doleva nahradil prostor se zprávami podle modelu konkurenční televize Z1. V levé části vedle hodin je uvedena kategorie zprávy s příslušným barevným pozadím dané kategorie (sport, počasí, ekonomika, zprávy, atp.). Vedle něj je vždy pouze jeden řádek zpráv, který se nepohybuje. V případě, že se text na jeden řádek nevejde, pohybuje se zprava doleva, jak jsme tomu byli zvyklí dříve.

KL22_nominace

Současná podoba zápatí ČT 24 se stavbou podobá infopanelu na komerční zpravodajské Z1. Hlavní výhodou tohoto upgrade je především možnost čtení textu pro diváky, kteří nemají tak kvalitní displeje a běžící text se jim rozmazává. Novinka ještě není dokonalá – pozorný divák si občas povšimne drobných chyb.Pohled na novou lištu zpravodajského kanálu ČT 24, foto: Lukáš Polák, DigiZone.cz