Hlavní navigace

Z1

Jan Zika: Jak jsem se z televize Z1 přes ČT 24 dostal až do newyorské NBCUniversal

DigiZone.cz vyzpovídal bývalou tvář českých zpravodajských televizí Z1 a ČT 24, která prorazila za Atlantikem a pracuje pro největší televizní grafické studio na světě, přímo v newyorské centrále NBCUniversal.

16. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 11 minut

Kellner a zpravodajská televize? Aby to nedopadlo jako s Naší adresou

Zpravodajský kanál může být bezesporu silným vlivovým médiem, ale také bezednou dírou na peníze. Přesvědčit se o tom mohla investiční skupina J&T, jejíž televize Z1 existovala jen dva roky.

17. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Nechává nový majitel Pětku schválně vyhladovět? A je to Savov, nebo Soukup?

Okolo budoucnosti zábavné televize Pětka je příliš mnoho neznámých. Tou největší je otázka, proč by ji někdo kupoval, když si za 90 tisíc korun může pořídit vlastní licenci.

Doba čtení: 6 minut

Českému DVB-T zoufale chybí dětský kanál. Uspět by mohly i další stanice

Nabídka programů v rámci pozemního vysílání už je poměrně bohatá a divák, který nechce placenou televizi, má z čeho vybírat. Jsou tu ale stále ještě určité rezervy.

Doba čtení: 4 minuty

Ústavní soud po letech posvětil diginovelu, která odblokovala soudem zrušené TV licence

Zákonodárci v roce 2007 schválili změnu zákona, kterou vrátili původním šesti vítězům licenčního řízení na nové digitální televize oprávnění pro vysílání

7. 11. 2012 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Televizní projekty českých podnikatelů: velké plány, které obvykle končí velkými dluhy

Jako přes kopírák – tak vypadaly ambiciózní plány českých miliardářů, kteří si jako koníček pořídili vlastní televizi. Většinou brzy skončily v dluzích.

Doba čtení: 10 minut

Velké plány, které skončily na papíře: televize, které nepřežily digitalizaci

Televizní digitalizace byla k některým programům velice krutá. Buď jim nedovolila vůbec odstartovat, nebo je pohřbila ještě předtím, než jsme se dočkali liberalizace trhu.

Doba čtení: 6 minut

Hanuš Hanslík se vrátil do Novy, je reportérem Televizních novin

Od května do zpravodajství Novy nastoupil také Ladislav Hruška z Primy. Premiéru v Televizních novinách si odbude ve čtvrtek.

Doba čtení: 1 minuta

Před rokem se odmlčela televize Z1. Připomeňte si její konec

Doba čtení: 1 minuta

Diváci stále čekají na televizi Pohoda, ale ta opět odložila svůj start

TÝDENNÍ REVIZE - Odstartuje nakonec digitální televize Pohoha, určená pro mladé diváky? Otázka, kterou si pokládá stále více čtenářů serveru DigiZone.cz. Provozovatel stanice, ostravský podnikatel a vlastník rádií Čas a Dálnice Radim Pařízek, už zahájení vysílání několikrát odložil a nyní to udělal opět. Pařízek ale odstartovat musí, jelikož už je vlastníkem řádné licence. Dalšími velmi zásadními novinkami tohoto týdne bylo také představení nového portfolia služeb videopůjčovny Topfun a jarních programových novinek televizí Nova Group.

Doba čtení: 5 minut

Za videopůjčovnou Topfun stojí majitel Jojky, konkurent Novy na Slovensku

20. 1. 2012 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Bývalý reportér Novy Vladimír Keblúšek posílil tým České televize

Doba čtení: 1 minuta

Rok 2011 v pozemní digitalizaci? Krachy i starty televizí a mnoho dalšího

Letošní rok si budou pamatovat obyvatelé České republiky jako skutečně velice zvláštní a hlavně divoký. Na poli pozemní digitální televize bylo rozhodně pořádné horko. Vybrali jsme pro vás alespoň výběr top událostí. Kdybychom měli do článku umístit všechny, pak byste ho stoprocentně nedočetli do konce. I tak je ale velice výživný a mnohem delší než obvykle. Česko zasáhly především dva krachy, a to v podobě zpravodajské televize Z1 a lifestylového Publicu. Bezpochyby ale potěšila Prima love, která zacílila na mladé dámy.

Doba čtení: 12 minut

Karla Nováka střídá na pozici šéfredaktora zpráv ČT Petr Mrzena

8. 11. 2011 15:10
Doba čtení: 1 minuta

Digitalizace analogového televizního vysílání je u konce. Co se povedlo a co ne?

Datum 11. listopadu 2011, chcete-li tedy 11.11.11, bylo v České republice stanoveno jako oficiální termín pro ukončení televizní digitalizace. Proběhl u nás tento proces bez problémů, nebo ne? Jaké nejzásadnější události jsou s digitalizací spojeny? Pojďme se společně ohlédnout za projekty, jež díky pozemské digitalizaci vznikly, a které naopak nikdy nespatřily světlo světa. Zavzpomínejme na to, jak odstartovaly digitální televize Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool nebo Prima love, případně naopak, jak se na věčnost odporoučely Z1 nebo Public TV.

Doba čtení: 10 minut

ČT 24 může dávat místo Událostí třeba dokumenty, říká Zdeněk Šámal

Zpravodajský kanál ČT 24 čeká „očistná kůra“. Staronový šéf Zdeněk Šámal, který se včera po čtyřech letech vrátil zpět do České televize jako výkonný ředitel zpravodajství, chce na tomto programu omezit počet nezpravodajských magazínů. Chystá také výraznou proměnu hlavní zpravodajské relace Události, jejíž současnou podobu ostře kritizoval nový generální ředitel ČT Petr Dvořák. Události patrně zůstanou pouze na programu ČT 1, zatímco zpravodajská ČT 24 by v jejich čase mohla nabídnout alternativní program.

Doba čtení: 18 minut

Zdeněk Šámal vstupuje potřetí do téže řeky

Česká televize bude mít patrně staronového ředitele zpravodajství. Na Kavčí hory má nakročeno Zdeněk Šámal, někdejší šéfredaktor a posléze ředitel zpravodajství ČT, který v roce 2005 zakládal zpravodajský kanál ČT 24. Má za sebou ale zkušenosti i z komerční sféry: pomáhal zakládat slovenskou zpravodajskou televizi TA3, vedl internetové zpravodajství televize Nova i první a dosud poslední českou soukromou zpravodajskou televizi Z1. Nový generální ředitel ČT Petr Dvořák by jej nyní rád viděl ve svém týmu.

2. 10. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Michal Petrov nastoupil do PR agentury

5. 5. 2011 11:38
Doba čtení: 1 minuta

Do Metropol TV míří známé tváře. S programem ji radí exšéf Z1 Šámal

Doba čtení: 1 minuta

Šance DVB-T je i v placených programech, míní šéf Radiokomunikací

Doba čtení: 2 minuty

Česká televize ukončí analogové vysílání na Lysé hoře. A co Prima v Ostravě?

TÝDENNÍ REVIZE - Veřejnoprávní televize v pátek oficiálně oznámila, že k 30. dubnu letošního roku ukončí analogové televizní vysílání programu ČT 1 z vysílače Frýdek-Místek - Lysá hora. V případě, že by se tak nestalo, na Ostravsku by nastal závažný problém při přechodu na digitální terestrický signál. Multiplex 2, který zde vysílá na dočasném kanálu 39, bude přecházet na kanál 37 a právě na tom vysílá ČT 1 ze zmiňované Lysé hory. Problém je však ještě jeden. Z ostravských Hošťálkovic má na definitivním kanálu 48 odstartovat multiplex 3. Jenže právě tento kanál "okupuje" na stejném vysílači analogová Prima.

Doba čtení: 5 minut

Zánik televize Z1 byla naše hloupost, říká po dvou měsících její majitel

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 3 zaplníme až osmi televizemi, věří výkonný šéf Českých Radiokomunikací

Kolik televizních programů by mohlo vysílat v multiplexu 3, který koncem loňského roku plně převzaly České Radiokomunikace? Podle Kamila Levinského, výkonného ředitele firmy, lze teoreticky uvažovat o sedmi až osmi programech. Operátor nabízí prostor i rádiím. České Radiokomunikace navíc minulý týden získaly kmitočty na digitální rozhlasové vysílání v Praze a středních Čechách. Právě multiplex 3, zemský digitální rozhlas a digitální televizní vysílání druhé generace ve standardu DVB-T2 jsou hlavními tématy dnešního rozhovoru DigiZone.cz s Kamilem Levinským.

Doba čtení: 17 minut

Televize Public vstoupila do kabelové sítě UPC, nahradila v ní Z1

Doba čtení: 1 minuta

ČT 24 nenakoupí zahraniční dokumenty od bývalé televize Z1

Doba čtení: 1 minuta

Pondělní Host Radiožurnálu se bude věnovat také krachu Z1

Doba čtení: 1 minuta

Seriál Tisíc a jedna noc (nejen) hvězdou a padákem týdne

TÝDENNÍ REVIZE - Během sedmi dní jsme viděli na obrazovce televize Nova doslova něco, co už se nebude jen tak opakovat. Turecký seriál Tisíc a jedna noc měl být fenoménem. Zatímco na Slovensku a i v dalších zemích se z něho stal obrovský hit, v České republice k tomu nedošlo. Na obrazovky tuzemských televizních diváků sice vstoupil proti konkurenci jako absolutní vítěz večera, ovšem neměl sledovanost takovou, jakou si od něho Nova slibovala. V praxi tak došlo k tomu, že turecký seriál se stahuje pouze po pár odvysílaných dílech z nejprestižnějšího vysílacího času do podvečera.

Doba čtení: 6 minut

Konec Z1 je zpečetěn, její majitel vrátil RRTV vysílací licence

11. 2. 2011 9:33
Doba čtení: 1 minuta

Zdeněk Šámal: Televize Z1 chtěla odejít z DVB-T, stálo ji 40% nákladů

Doba čtení: 2 minuty

Televize Z1 zanikla, její tematický web Akcie.sk pokračuje beze změn

Doba čtení: 1 minuta