Hlavní navigace

Z1

Nové digitální televize stále čekají na vydání licence

Ani měsíc po udělení licencí šesti novým digitálním televizím nemají jejich majitelé v ruce písemné rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, na jehož základě by mohli zahájit jednání s provozovateli multiplexů B a C o podmínkách, za jakých budou moci v těchto sítích šířit svůj signál.Český Telecom proto musel vypnout krátkodobé experimentální vysílání přechodné sítě C v Praze a Brně, protože jeho dceřinné společnosti Omnicom Praha vypršela krátkodobá dvouměsíční licence.

Doba čtení: 7 minut

Radim Pařízek: TV Pohoda počítá i s evropskými granty

Digitální televize Pohoda bude přátelská rodinná stanice zaměřená na děti a mládež, tvrdí autor projektu Radim Pařízek, který nedávno uspěl v licenčním řízení na programovou pozici v multiplexu B. Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) slíbil, že zajistí každodenní regionální odpojované vysílání z Prahy, Brna a Ostravy, že se jeho televize kromě zábavy zaměří i na vzdělávání a že děti a mládež se budou přímo podílet na jejím vysílání. Podívali jsme se trošku pod pokličku tohoto projektu.

Doba čtení: 11 minut

Projekt televize Z 1 konzultoval Jan Vávra ze sdružení Hermes

24. 4. 2006 7:21
Doba čtení: 1 minuta

Jiří Balvín: Óčko přejde 6. května na řádné vysílání

Hudební televize Óčko je ze šestice nových digitálních stanic jediná, která by mohla okamžitě zahájit vysílání. Ve dvou pražských a jednom brněnském pozemním multiplexu zkušebně vysílá už dnes. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) má Óčko licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání v multiplexu C. Zeptali jsme se generálního ředitele Jiřího Balvína, kdy předpokládá zahájení řádného vysílání a jak se tento přechod projeví na programu Óčka.

Doba čtení: 14 minut

Ladislav Skopal: Digitální novelu je třeba schválit do voleb

16. 4. 2006 11:28
Doba čtení: 1 minuta

Digitální vysílání bude za dva roky pro každého, tvrdí ČTÚ

Doba čtení: 2 minuty

Digitální licence uděleny. Co bude dál?

Nejpozději do konce roku 2008 by mělo všech šest nových digitálních televizí vysílat po celé republice v nových, už definitivních multiplexech. Na pondělní společné tiskové konferenci to slíbili předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák a šéf Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák. Zároveň naznačili, jakým směrem se bude ubírat digitalizace v nejbližších třech letech.

Doba čtení: 8 minut

Televize Febio odstartuje v lednu 2007, Z 1 už letos na podzim

10. 4. 2006 7:12
Doba čtení: 1 minuta

Martin Mrnka: Z 1 nebude jenom zpravodajská televize

Bývalý investigativní reportér televize Nova a někdejší šéf redakce aktuální publicistiky v České televizi Martin Mrnka šéfuje společnosti První zpravodajská, která je čerstvou držitelkou vysílací licence pro zpravodajský digitální kanál Z 1. Majitelem firmy je slovenská finanční skupina J a T, která už provozuje slovenskou zpravodajskou televizi TA 3. Martina Mrnky jsme se zeptali, jak probíhají přípravy na zahájení vysílání Z 1 a čím se tato televize odliší od zpravodajského kanálu ČT 24.

Doba čtení: 11 minut

První digitální televize: kdo za nimi stojí a co nabídnou

Jako blesk z čistého nebe přišla v úterý odpoledne zpráva o udělení prvních šesti licencí pro zemské digitální televize. Nové stanice by se měly v přechodných digitálních sítích B a C, případně v jejich modifikované definitivní podobě, objevit nejpozději rok od chvíle, kdy si jejich provozovatelé převezmou rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o vydání licence. Kdo jsou majitelé chystaných digitálních programů a co nabídnou českým divákům?

Doba čtení: 6 minut

Rada udělila prvních šest digitálních licencí!

Hudební televize Óčko, zpravodajský kanál Z 1, regionální síť RTA, rodinná stanice TV Pohoda a plnoformátové programy TV Barrandov a Febio TV – to je prvních šest projektů, které získaly licence pro zemské digitální vysílání. Půldruhého roku od zahájení licenčního řízení je v úterý udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Licence platí na dvanáct let, ale zatím jsou vázané na programové pozice v přechodných digitálních multiplexech B a C, jejichž platnost končí příští rok v květnu.

Doba čtení: 4 minuty

Rada možná udělí digitální licence. Kdo má šanci?

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se dnes vrátí k několikrát odloženému licenčnímu řízení na obsazení programových pozic v přechodných digitálních multiplexech B a C. Celkem by radní měli rozhodnout až o sedmi licencích pro „celoplošné“ vysílání. Které z více než třiceti projektů mají šanci na úspěch? Porovnal jsem programové zaměření a finanční možnosti všech žadatelů a vychází mi z nich tato sedmice favoritů.

Doba čtení: 8 minut

Slovenská TA3 má nového ředitele, je jím Ľubomír Belfi

25. 11. 2005 16:03
Doba čtení: 1 minuta