Hlavní navigace

Ladislav Skopal: Digitální novelu je třeba schválit do voleb

16. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 4. 2006

Sociálnědemokra­tický poslanec Ladislav Skopal, předkladatel návrhu „digitální“ novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, naléhá na její schválení ještě před červnovými parlamentními volbami. Podle Skopala by případné odsunutí novely na dobu po volbách znamenalo zdržení digitalizace o další rok. Poslanec to řekl v rozhovoru pro server Česká média.

Nechat digitalizaci až po volbách, to by znamenalo její další odsunutí nejméně o rok. A to si nedovedu představit. Navíc by se tím udělené digitální licence dostaly do vakua, uvedl Skopal. Novela se začátkem dubna vrátila ze Senátu do sněmovny a poslance teď čeká projednávání senátních pozměňovacích návrhů. Skopal je toho názoru, že by poslanci měli Senát přehlasovat a novelu schválit v původním znění.

Já si myslím, že sněmovna po více než ročním jednání našla křehký konsensus a že by tedy zákon měl projít v jejím znění. Netvrdím, že se tak stane. Senátní verzi bychom museli přijmout jako celek, a to myslím, je komplikované, protože se zřejmě poslanci těžko shodnou na všech senátních změnách, řekl Skopal. Udělení licencí pro prvních šest digitálních televizí ještě před definitivním schválením zákona poslanci nevadí.

BRAND23 Workshop

Myslím si, že rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) bylo kompetentní, uvedl Skopal s tím, že radní rozhodovali v době, kdy už znali přibližné znění zákona a měli tudíž povědomí o tom, kudy se bude digitalizace televizního vysílání v České republice ubírat. Zároveň ale vyslovil obavu, aby všichni noví provozovatelé dodrželi své projekty.

Mám jen obavu, abychom nedopadli jako před léty s licencí pro CET 21 (televize Nova, pozn. red.), kdy projekt nakonec skončil v jiných rukou. A vidíme, jak to dnes vypadá. Opravdu bych byl nerad, kdyby dnešní držitelé licence prodali, řekl Skopal v rozhovoru pro Česká média.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).