Hlavní navigace

Projekt televize Z 1 konzultoval Jan Vávra ze sdružení Hermes

24. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 4. 2006

Konzultantem projektu digitální zpravodajské televize Z 1 byl Jan Vávra, výkonný ředitel a produktový manažer občanského sdružení Hermes. V rozhovoru pro server Česká média to řekl šéf projektu Martin Mrnka. Zároveň ale odmítl tvrzení, že Vávra za Z 1 loboval u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání: S Janem Vávrou jsme stejně jako s řadou dalších televizních profesionálů některé věci konzultovali. Pokud za někoho loboval, určitě to nebylo jen za nás.

cif-tip-téma-foto

Jan Vávra se také zúčastnil nedávné tiskové konference společnosti Czech Digital Group (CDG) ke spuštění zkušebního vysílání slovenské zpravodajské televize TA 3 v pražském multiplexu B. Konferenci spolupořádala společnost První zpravodajská, která je držitelem licence pro vysílání digitálního kanálu Z 1 a má s TA 3 společného majitele: slovenskou finanční skupinu J a T. Martin Mrnka je zase častým návštěvníkem seminářů občanského sdružení Hermes o digitalizaci televizního vysílání. Partnerem projektu Hermesu je i CDG.

Mrnka se nyní chystá na světový veletrh televizních technologií NAB2006 do Spojených států, kde bude vybírat technické vybavení pro televizi Z 1. Bude tam na sto tisíc televizních profesionálů a 1 400 vystavo­vatelů, takže nějaká zásadní jednání o dodávkách televizních technologií povedeme určitě, uvedl pro server RadioTV. Rozhodně budeme vybavovat televizi Z1 tím nejmodernějším, co na trhu zpravodajských televizí existuje, dodal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.