Hlavní navigace

Inmite loni utržil za mobilní aplikace šest milionů korun

17. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma Inmite zaměřující se na vývoj aplikací pro chytré telefony oslavila minulý týden třetí narozeniny. Při té příležitosti poskytla Lupě dosud neveřejné údaje o svém hospodaření. Zatímco v prvním roce existence utržil Inmite 400 tisíc korun, loni už to bylo šest milionů. Společnost rychle roste a pokud se potvrdí pravidlo, že středně velké české technologické firmy mívají tržby jeden milion korun na jednoho zaměstnance, mohl by se obrat Inmitu letos opět zdvojnásobit. 

Firma Inmite zaměřující se na vývoj aplikací pro chytré telefony oslavila minulý týden třetí narozeniny. Při té příležitosti poskytla Lupě dosud neveřejné údaje o svém hospodaření. Za­tímco v prvním roce existence utržil Inmite 400 tisíc korun, loni už to bylo šest milionů. Společnost rychle roste a pokud se potvrdí pravidlo, že středně velké české technologické firmy mívají tržby jeden milion korun na jednoho zaměstnance, mohl by se obrat Inmitu letos opět zdvojnásobit. 

Jak roste Inmite
2008 2009 2010 2011
obrat (miliony Kč) 0,4 2,5 6 ?
velikost týmu 3 4 6 15

Inmite založili v červnu 2008 Jaromír Fulnek, Pavel Petřek a Michal Šrajer, tři spolužáci z matematického Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Letos už mají 12 zaměstnanců a spolupracovníků.

„Když jsme Inmite zakládali, věřili jsme v budoucnost chytrých telefonů,“ říká CEO Jaromír Fulnek. „Přes těžké začátky, kdy neexistoval trh – na světě byla pouze první verze iPhone – nám tato víra vydržela. Nyní jsou chytré telefony nejdynamičtějším odvětvím IT a my jsme rádi, že jsme součástí tohoto růstu a vzniku nových věcí. A cítíme, že je to teprve začátek.“

BRAND23 Workshop

Společnost nabízí klientům programování na zakázku pro Google Android, Apple iOS, Blackberry a Samsung Bada. Na kontě má už přes třicet aplikací a mobilních webů. K jejím klientům patří Česká televize, Vodafone, Mladá fronta či Lagardère, provozovatel rozhlasových stanic Frekvence 1 a Evropa 2.

Vedle toho Inmite zkouší prorazit i na vlastní pěst, v App Store má například aplikaci Corkbin pro milovníky vína. V anketě Mobilní aplikace roku bodoval Inmite v kategorii Média s ČT24 pro iPhone, kterou si již stáhlo přes 80 tisíc uživatelů. Nyní dokončuje její rozšířenou verzi pro iPad.

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).