Hlavní navigace

Instagram má svůj český vyhledávač, Ataxo spustilo betaverzi Obrazení

29. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po službě Klábosení, která umí vyhledávat v archivu českého a slovenského Twitteru, spustilo Ataxo podobný nástroj také pro obrázkový Instagram.

Klaboseni.cz přineslo nejen možnost vyhledávat v archivu českých a slovenských tweetů, ale postupem času také možnost sledovat různé statistiky: vývoj počtu účtů, nejsledovanější či nejvlivnější účty a uživatele nebo trendující hashtagy.

Nová služba Obrazeni.cz je zatím v betaverzi, takže žádnou z těchto pokročilejších funkcionalit zatím nemá. Nabízí jen možnost vyhledávání profilů českých a slovenských uživatelů a jejich fotografií.

„Základní dataset byl vzat z fotek publikovaných prostřednictvím Instagramu na Twitteru. V současnosti ladíme hlavně indexovací postup, a také metodu detekce českých a slovenských účtů,“ vysvětluje na webu Josef Šlerka z Ataxo Interactive.

V databázi také mohou některé české či slovenské účty úplně chybět. Pokud nenajdete právě svůj účet, můžete autorovi služby napsat, aby vás do archivu doplnil.

Zdroj: Obrazeni.cz

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn