Hlavní navigace

Instagram po vás může chtít průkaz totožnosti, nové podmínky v praxi

27. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco u Facebooku lze pochopit důvod vyžadování průkazu totožnosti (služba má v podmínkách uvedenu nutnost použití reálného jména a příjmení), u Instagramu je to diskutabilní.

Nové Podmínky užívání Instagramu – www.instagram.com – přinesly řadě uživatelů nepříjemné překvapení. Stejně jako to už dlouho dělá Facebook, Instagram je překvapil zablokováním účtu a požadavkem na prokázání totožnosti. A protože Facebook vlastní Instagram, tak je používán stejný mechanismus i zpracování.

“This is just a general practice for both Facebook and Instagram to request photo IDs for verification purposes depending on what type of violation may have occurred.Unfortunately, I can’t share more with you beyond that as we don’t go into details beyond that.”

Talking Points Memo se podařilo (viz výše) získat i vyjádření Facebooku potvrzující tyto aktivity. TPM navíc zmiňuje i další obvyklý problém – Facebook má  běžně problém přijmout poslané doklady, hlavně proto, že vyžaduje aby byly barevné a čitelné. „Kopie“ řady dokladů, zejména těch v plastikovém obalu, ale právě moc čitelná není. Zmiňuje i řešení pro situaci, kdy nemáte průkaz totožnosti (typicky pokud je vám méně než 15 v našich končinách) – tam Facebook vyžaduje nějakou průkazku s fotografií (například školní) a k tomu „oficiální dokument ověřující jméno a věk“ (uváděn je například rodný list).

KL24

Zatímco u Facebooku lze s trochou snahy pochopit důvod vyžadování průkazu totožnosti (služba má v podmínkách uvedenu nutnost použití reálného jména a příjmení), u Instagramu je to silně diskutabilní. Instagram, stejně jako Twitter, reálná jména nepoužívá. Ale s ohledem na vlastníka podobné chování nepřekvapí.

Stejně jako to, že Instagram je Facebookem postupně počešťován. Způsobem typickým pro Facebook a bez možnosti volby – prostě jste z Česka,  budete mít Instagram česky (poznámka, pokud češtinu na mobilu nechcete, musíte celý mobil přepnout na jiný jazyk). Včetně lahůdek typu „Vzal jsem si fotku“ místo „I took a photo“. A jakkoliv můžete na tyto chyby upozornit, ani po týdnech se vám neobtěžuje nikdo odpovědět, natož aby došlo k nápravě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).