Hlavní navigace

Instagram přidal za deset dnů deset milionů uživatelů

13. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Díky zprávě, že ho za miliardu dolarů koupil Facebook, se svět dozvěděl, co je to Instagram. Za posledních deset dnů tak získala tato aplikace celou Českou republiku nových uživatelů. Celkem ji už má v telefonu tolik lidí, kolik žije v Polsku. (40 milionů).

Na vlně popularity se nyní vezou i různé nadstavbové a doplňkové webové služby, například Boobstagram, který ze sdílených snímků vybírá záběry dámských výstřihů.

Autor jiné přídavné služby, Gramfeedu, který k obsahu Instagramu přistupuje přes API a třídí fotografie podle témat, byl první, kdo na překonání hranice 40 milionů uživatelů upozornil.

Zatímco Facebooku trvalo čtyři roky, než nabral prvních 100 milionů uživatelů, Instagram postupuje ještě rychleji. Aplikace vznikla v říjnu 2010, první milion uživatelů měla v prosinci, 10 milionů další rok v září.

Jen od začátku letošního dubna potom nabral dalších deset milionů uživatelů, protože nejprve oznámil spuštění verze pro Android a po několika dnech převzetí Facebookem. Kdyby nic jiného, jako reklama mezi běžnou, negeekovskou populací to zafungovalo znamenitě.

Zdroj: TechCrunch