Hlavní navigace

Názory k článku Instalace Linuxu zadarmo!

 • 19. 8. 1999 10:14

  Dusan Kmonicek (neregistrovaný)
  Myslim, ze to je fajn nabidka na spravny a stabilni system pro potreby Internetu. Ac sam Linux nepouzivat a neznam, zvolili jsme jako poskytovatel sluzeb Internetu (oblast www) tento system pro nas internetovy server. At zije prikazovy radek, at zije SW bez oken :-)!
 • 19. 8. 1999 12:28

  Ing. Bronislav Špaček (neregistrovaný)
  Proč se omezovat?

  Souhlasím s autorem článku, že Linux je opravdu systém, který nezná omezení. Jediným kritériem ovlivňujícím přístup uživatelů k jeho službám a výhodám se tak stává uživatelská zručnost a zkušenost. Neviděl bych problém u lidí od Linuxu. Patří ke zkušeným uživatelům a samotné nastavování, objevování možností a úpravy pro ně vesměs představují zábavu. Nemají problém si nastavit potřebné funkce přímo v systému. Jedná se čistě o to, jestli je to baví nebo jestli je pro ně zábavnější objevovat funkce nové, ještě nepoužité, inovovat a nacházet nové cesty. V tomto bodě pro ně profesionální řešení včetně podpory může být výrazná úspora času, který pak mohou věnovat zajímavějším věcem. Na druhou stranu uživatelé, pro které je Linux "známé" slovo a jakž takž si pod ním dokážou představit oblíbeného tučňáka, jistě mohou uvítat někoho, kdo jim usnadní první kroky a umožní čerpat z výhod Linuxu bez nutných znalostí prostředí.

  Proto vítám snahu firmy Eurexa. Musím se však vrátit k nadpisu mé reakce -- Proč se omezovat?. V tomto případě na neziskové organizace. INET, a.s. právě dokončuje přípravu akce, jejíž podobnost s aktivitami popsanými v komentáři není náhodná.

  Naši vývojoví pracovníci (pokud bych začal jmenovat, jistě by zde spousta linuxáků našla své dobré známé) zpracovali v rámci produktu iBOX (komunikační SW) řešení, které nabízí uživatelům instalaci Red Hat společně s iBOX jednoduchou formou přímo z CD. Není mým záměrem se zde rozepisovat o parametrech a užitcích, které iBOX přináší. Nakonec, každý trochu schopný linuxák by si řekl: "No a co?, to přece zvládnu taky!" a měl by pravdu. Neobjevujeme znovu kolo, pouze ho předkládáme uživateli tak, aby ho mohl vzít a rovnou na něm "odjet".

  Stejně jako celý svět, ctí i INET, a.s. volnost prostředí Linuxu. Proto jsme se rozhodli dát k dispozici iBOX včetně Red Hat, který je samozřejmě nezbytnou podmínkou jeho funkce, jako volně přístupný pro všechny zájemce. Jak jsem se již zmínil, právě se rozjíždí akce, v rámci které může každý zájemce získat snadno instalovatelnou verzi iBOX včetně Red Hat na CD zdarma. Stejné CD mohou získat návštěvníci letošního Invexu na expozici INET, a.s. umístěné (jak jinak) v těsném sousedství Linux Hall. Zájemcům mimo speciální akce jsme schopni poskytnout iBOX společně s Red Hat na CD za cenu média a poštovného.

  Ing. Bronislav Špaček marketing manager INET, a.s.

 • 24. 8. 2000 7:50

  J. Skalnik (neregistrovaný)
  Uplne nechutny zpusob prilakani navstevniku na stranky firmy Taiza (modni salon). Tam se totiz dostanete po zadani adresy EUREXA uvedene v clanku. O nejakem Linuxu neni ani pamatky. IMHO se jedna o klamavou reklamu.
  Dost se divim, ze se Lupa k necemu takovemu propujcuje.