Hlavní navigace

Intergram ustoupil, nebude vybírat od firem absurdní poplatky za autorádia

Redakce

Na podzim loňského roku rozčeřil autorskoprávní vody požadavek Intergramu, aby mu firmy začaly platit za hudbu pouštětou z autorádií ve firemních vozech. Koncem prosince k celé události vydalo zprávu také ministerstvo kultury, které se s názorem Intergramu neztotožňuje a mimo další právní výklad upozornilo i na to, že podobná praxe není zavedena ani v jiném členském státě EU. Podobně situaci vidí i Český rozhlas ve svém prohlášení.

Na podzim loňského roku rozčeřil autorskoprávní vody požadavek Intergramu, aby mu firmy začaly platit za hudbu pouštětou z autorádií ve firemních vozech.

Koncem prosince k celé události vydalo zprávu také ministerstvo kultury, které se s názorem Intergramu neztotožňuje a mimo další právní výklad upozornilo i na to, že podobná praxe není zavedena ani v jiném členském státě EU. Podobně situaci vidí i Český rozhlas ve svém prohlášení.

Intergram nyní ze svého požadavku ustupuje a poplatky za autorádia od firem vybírat nebude. Již vybrané peníze firmám vrátí.

Zdroj: Lidovky.cz

Našli jste v článku chybu?
1. 2. 2012 9:07
avp8 (neregistrovaný)

FBI nemusí hrábnout, s megauploadem ukázali že jsou prodejní když je někdo dost vlivný a má dost peněz. Takže stačí, aby si je někdo koupil.

31. 1. 2012 22:09
tom (neregistrovaný)

Cloudy dostaly v posledních dnech pořádnou ránu. Možná si teď jejich uživatelé uvědomí, že stačí aby vlastníkovi cloudu nebo nedej bože FBI hráblo, a data jsou v čoudu.