Hlavní navigace

Internet 99: Odměna jen pro vyvolené

21. 4. 1999
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Vyvzdorovaný tarif Internet 99, v podání Telecomu spása, kterou přináší českému Internetu, je, zdá se, pouze odměnou pro vyvolené - za to, že jsou věrni službám Telecomu. Pokud má někdo telefon od konkurence, má smůlu: nepřipojí se vůbec. Své zkušenosti popisuje čerstvý zákazník IOL z Liberce, který si může o Internetu leda nechat zdát.

Vyvzdorovaný tarif Internet 99, v podání Telecomu spása, kterou přináší českému Internetu, je, zdá se, pouze odměnou pro vyvolené – za to, že jsou věrni službám Telecomu. Pokud má někdo telefon od konkurence, má smůlu: nepřipojí se vůbec. Své zkušenosti popisuje čerstvý zákazník IOL z Liberce, který si může o Internetu leda nechat zdát.


Po dnešku mohu též přispět svou zkušeností s Internet99, IOL atd. Bohužel to není zkušenost pozitivní.

Dnes jsem si koupil instalační sadu pro připojení na Internet od IOL. Přijdu domů a jdu instalovat. Po menších perepetiích s Windows se dostanu k vytáčení čísla(přístupový bod IOL, už s tarifem Internet99) … … volané číslo neexistuje. V té chvíli mne ani ve snu nenapadlo, že problém leží v tom, že mám telefon od společnosti Kabel Plus. Volám na zelenou linku SPT, kde se mě ptají (když jim řeknu, že jsem z Liberce), jestli nemám telefon od Kabel Plus. Mám. V tom prý bude problém… Kabel Plus prý není schopen zajistit tarifikaci I99 a že si mám zavolat jim a zeptat se na řešení. Musím podotknout, že operátorka byla velice přívětivá a nápomocná, ale bohužel, v tomhle mi nepomohla.

Volám Kabel Plus, přepojují mě na člověka, který ma na starosti Internet. Dozvídám se toto: „Díky nedokonalé propojovací dohodě nemůžeme zajistit odpovídající tarifikaci. Vina je na straně SPT, protože se nechtějí dohodnout a umožnit nám přístup k I99 i z telefonní sítě Kabel Plus.“ Dále jsem se dozvěděl, že Kabel Plus připravuje svou vlastní variantu I99, která má být ještě výhodnější než ta od SPT. Mělo by se to rozeběhnout od 1. května 1999, ale slovo ‚možná‘, které také zaznělo, mi na klidu nepřidalo. Jediný poskytovatel, který tuto službu bude v telefonní síti Kabel Plus na 100% poskytovat, je Video On Line.

Výsledek? Teď mám doma instalační sadu pro připojení k IOL, kterou můžu tak akorát vyhodit. Jediné, co mě může uklidnit, je to, že mám možnost připojit se jinde a snad i za méně… možná. Nejhorší na tom je ta obrovská bezmoc, kterou jsem pocítil. Tak člověk má telefon a nemůže se připojit na jiné telefonní číslo… a to prosím ve stejném městě. Prostě jako v Kocourkově.

Aleš Mydlář, Liberec


Doposud jsem měl pocit, že žijeme v době, kdy se železné opony bourají – jsou však společnosti, které je pomáhají stavět. SPT TELECOM se svým setrvalým odmítáním domluvy s konkurenčními operátory, kterým trestá jejich zákazniky, kteří si dovolili sejít z té jediné, žlutomodré správně cesty, patří k nim. Ke svému vlastnímu poskytovateli připojení, Internet OnLine, který zavedl Internet99 jako výhradní přístupový tarif, přitom odřízl přístup lidem, kteří využívají služeb lokálních telefonních operátorů.

MMF24

Pan Mydlář má smůlu – naletěl na reklamu, která provázela Internet 99, a neuvědomil si včas tento problém, o kterém SPT TELECOM cudně mlčí. Rozhodně však tu instalační sadu nevyhazujte, běžte ji reklamovat! Podle občanského zákoníku na to máte plné právo, paragraf 596 a 597 hovoří jasně. Má-li věc vady, o kterých prodávající ví, je povinen kupujícího při sjednávání kupní smlouvy na ně upozornit. Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit (= dostat zpátky peníze).

Marek Antoš

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).