Hlavní navigace

Internet do věznic? Úředníci ministra Kocába říkají ano

Jiří Macich ml.

Tým ministra pro lidská práva Michaela Kocába, který zasedne i v přechodné úřednické vládě, má několik celkem ambiciózních plánů a patří mezi ně i zlepšení podmínek v českých věznicích. Úředníci poslali na jednání vlády několik návrhů, jak by se měla pověst českých věznic v EU vylepšit. Informaci přinesl Týden.cz. Z pohledu tématického zaměření Lupy je samozřejmě nejdůležitějším bodem zajištění kontrolovaného přístupu k Internetu pro vězně, kteří si během výkonu trestu zvyšují nebo vylepšují…

Tým ministra pro lidská práva Michaela Kocába, který zasedne i v přechodné úřednické vládě, má několik celkem ambiciózních plánů a patří mezi ně i zlepšení podmínek v českých věznicích. Úředníci poslali na jednání vlády několik návrhů, jak by se měla pověst českých věznic v EU vylepšit. Informaci přinesl Týden.cz. Z pohledu tématického zaměření Lupy je samozřejmě nejdůležitějším bodem zajištění kontrolovaného přístupu k Internetu pro vězně, kteří si během výkonu trestu zvyšují nebo vylepšují své vzdělání.

Content 2017 - tip Footshop

Šéf vězeňské služby Luděk Kula pro Týden.cz uvedl, že už dnes v 95 procentech věznic přístup k Internetu je za dobré chování umožněn a to za dohledu speciálního pracovníka. Neexistuje prý však jednotné nařízení, jak přístup k Internetu vězňům poskytnout. S odhadem Luďka Kuly ovšem nesouhlasí František Valeš z Českého helsinského výboru. Přístup k Internetu nemají vězni prakticky nikde. Setkají se s tím pouze, navštěvují-li kurz základů práce s počítačem, uvedl pro Týden.cz.

Každopádně otázkou je, jestli má vláda napínat své síly pro přístup k Internetu pro lidi ve výkonu trestu, když se podíváme na neutěšený stav penetrace Internetu v českém školství. Co si o tom myslíte vy?

Našli jste v článku chybu?
8. 5. 2009 16:59
k (neregistrovaný)
Naprosty souhlas. A Kocaba, velkeho ochrance veznu, neplaticu a sexualnich deviantu by mel nekdo konecne povesit za varlata do pruvanu.
7. 5. 2009 18:12
Brooch (neregistrovaný)
Jedna se snad o odneti svobody. Valej se tam jak cunici za penize poctivejch lidi a tech, ktere jeste nestihli zavrit. Pobyt "na Internetu" dokaze docela dobre svym zpusobem suplovat tu svobodu o kterou je soudce pripravil. Spis bych jim dal vybrat. Vychazku nebo Internet. Na druhe strane nemam iluze o tom ze ten kdo Internet ve vezeni chce, tak si ho docela bezproblemu zajisti. Stejne tak jako mobilni telefon.