Hlavní navigace

Internet Explorer 7 s Firefoxem zamávat nedokázal

Jiří Macich ml.

Je to už více jak rok, co vyšel Internet Explorer 7 a bude to rok, co vyšla také jeho česká verze. Na novou major verzi nejrozšířenějšího prohlížeče se čekalo několik let, během kterých to v jednu chvíli vypadalo, že Microsoft vývoj svého prohlížeče ukončí. Neukončil, ale udělal na trhu prostor, aby se prosadil modernější prohlížeč. Samozřejmě je řeč o Mozilla Firefoxu, který jako první po mnoha letech dokázal Internet Exploreru ukusovat z jeho části tržního koláče. Jenže pak se Microsoft…

Je to už více jak rok, co vyšel Internet Explorer 7 a bude to rok, co vyšla také jeho česká verze. Na novou major verzi nejrozšířenějšího prohlížeče se čekalo několik let, během kterých to v jednu chvíli vypadalo, že Microsoft vývoj svého prohlížeče ukončí.

Neukončil, ale udělal na trhu prostor, aby se prosadil modernější prohlížeč. Samozřejmě je řeč o Mozilla Firefoxu, který jako první po mnoha letech dokázal Internet Exploreru ukusovat z jeho části tržního koláče. Jenže pak se Microsoft probral a vydal Internet Explorer 7 z řadou novinek, mezi které patří tabbed-browsing, RSS čtečka, pohodlné použití vyhledávačů, ochrana proti phishingu, blokování vyskakovacích oken, zoomování celých stránek a mnohé další. Očekávalo se, že růžové období konkurence spěje ke konci a to i proto, že Internet Explorer 7 je uživatelům servírován jako kritická aktualizace z Windows Update. Jak to nakonec dopadlo si můžete přečíst v dnešním článku Internet Explorer 7 s internetem za rok nezamával na našem sesterském serveru Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
20. 12. 2007 12:36
Dlouhán (neregistrovaný)
Je to jezky vidět na grafu: http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 Zajímavý je prudší růst IE7 od doby, kdy byla vydána česká verze, nevyžadující kontrolu pravosti Windows. Upozorňuji, že graf odráží stav pouze části českého internetu.
20. 12. 2007 14:28
Pokud já vím, tak jej ukončil jako samostatný program. S vývojem nové verze pro další generaci Windows se myslím pořád počítalo. Ale možná se pletu, je tu nějaký ten pátek ...