Hlavní navigace

Internet Explorer 7 s Firefoxem zamávat nedokázal

20. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to už více jak rok, co vyšel Internet Explorer 7 a bude to rok, co vyšla také jeho česká verze. Na novou major verzi nejrozšířenějšího prohlížeče se čekalo několik let, během kterých to v jednu chvíli vypadalo, že Microsoft vývoj svého prohlížeče ukončí. Neukončil, ale udělal na trhu prostor, aby se prosadil modernější prohlížeč. Samozřejmě je řeč o Mozilla Firefoxu, který jako první po mnoha letech dokázal Internet Exploreru ukusovat z jeho části tržního koláče. Jenže pak se Microsoft…

Je to už více jak rok, co vyšel Internet Explorer 7 a bude to rok, co vyšla také jeho česká verze. Na novou major verzi nejrozšířenějšího prohlížeče se čekalo několik let, během kterých to v jednu chvíli vypadalo, že Microsoft vývoj svého prohlížeče ukončí.

Neukončil, ale udělal na trhu prostor, aby se prosadil modernější prohlížeč. Samozřejmě je řeč o Mozilla Firefoxu, který jako první po mnoha letech dokázal Internet Exploreru ukusovat z jeho části tržního koláče. Jenže pak se Microsoft probral a vydal Internet Explorer 7 z řadou novinek, mezi které patří tabbed-browsing, RSS čtečka, pohodlné použití vyhledávačů, ochrana proti phishingu, blokování vyskakovacích oken, zoomování celých stránek a mnohé další. Očekávalo se, že růžové období konkurence spěje ke konci a to i proto, že Internet Explorer 7 je uživatelům servírován jako kritická aktualizace z Windows Update. Jak to nakonec dopadlo si můžete přečíst v dnešním článku Internet Explorer 7 s internetem za rok nezamával na našem sesterském serveru Root.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).