Hlavní navigace

Internet Explorer 8 RC je prý za dveřmi

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

První release candidate verze očekávaného prohlížeče Internet Explorer 8 je prý už za dveřmi. Uvedl to Dean Hachamovitch z Microsoftu, kde zastává funkci generálního manažera pro Internet Explorer. Webovým vývojářům vzkázal, že se mají připravit na příchod nového prohlížeče na trh. Kdy přesně ale další testovací verze dorazí mezi uživatele, to neuvedl. Již dříve ale tým vývojářů Internet Exploreru deklaroval, že nejbližší testovací verze vyjde během prvního čtvrtletí 2009. Poslední testovací…

První release candidate verze očekávaného prohlížeče Internet Explorer 8 je prý už za dveřmi. Uvedl to Dean Hachamovitch z Microsoftu, kde zastává funkci generálního manažera pro Internet Explorer. Webovým vývojářům vzkázal, že se mají připravit na příchod nového prohlížeče na trh. Kdy přesně ale další testovací verze dorazí mezi uživatele, to neuvedl. Již dříve ale tým vývojářů Internet Exploreru deklaroval, že nejbližší testovací verze vyjde během prvního čtvrtletí 2009. Poslední testovací verze, kterou je druhá betaverze, přitom vyšla už letos v srpnu.

Microsoft na rozdíl od konkurence není příliš sdílný, pokud jde o funkce, které další testovací verze MSIE přinese. Lze ovšem předpokládat práci se seznamem nekompatibilních webů, podporu pro alternativní CSS a deaktivaci CSS, efektivnější využití klávesových zkratek pro náročnější uživatele nebo blokování funkce anonymního režimu v rámci bezpečnostní politiky skupin. (InfoWorld, TG Daily)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.