Hlavní navigace

Internet Explorer 9 jen pro Windows Vista a vyšší?

Jiří Macich ml.

Zmínka o tom padla již v naší ranní zprávičce Internet Explorer 9 zvládne video v H.264 i SVG grafiku, ale informace je to natolik důležitá, že stojí za vypíchnutí. Internet Explorer 9 nebude velmi pravděpodobně podporovat Windows XP, nejrozšířenější systém současnosti, který stále drží nadpoloviční podíl na trhu. Minimálně preview verze pro webové vývojáře hladce funguje jen pod Windows 7 a po doinstalování Direct 2D také pod Windows Vista s druhým servisním balíčkem. Poběží rovněž pod Windows…

Doba čtení: 1 minuta

Zmínka o tom padla již v naší ranní zprávičce Internet Explorer 9 zvládne video v H.264 i SVG grafiku, ale informace je to natolik důležitá, že stojí za vypíchnutí. Internet Explorer 9 nebude velmi pravděpodobně podporovat Windows XP, nejrozšířenější systém současnosti, který stále drží nadpoloviční podíl na trhu. Minimálně preview verze pro webové vývojáře hladce funguje jen pod Windows 7 a po doinstalování Direct 2D také pod Windows Vista s druhým servisním balíčkem. Poběží rovněž pod Windows Server 2008 R2. Microsoft tvrdí, například využití potenciálu grafické karty potřebuje technologie, které zkrátka Windows XP nenabízejí.

Avizovaná podpora SVG, novinek z HTML 5 nebo CSS 3 tedy není až tak dobrou zprávou. Pořád tu totiž minimálně ještě několik let bude vysoké procento uživatelů Windows XP se starším prohlížečem. Doufat v rychlou evoluci uživatelského vybavení by bylo naivní – stačí se podívat na stále marné snahy o zapuzení stařičkého Internet Exploreru 6. O nepodpoře Windows XP se spekulovalo už několik měsíců, ale mnozí komentátoři nevěřili, že by Microsoft skutečně v plném rozsahu ignoroval masu uživatelů Windows XP. (The Register)

Našli jste v článku chybu?