Hlavní navigace

Internet Explorer 9 má být energeticky nejúspornějším prohlížečem

31. 3. 2011
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Microsoft provedl zajímavý výzkum, v němž se zajímal o vliv aktuálních webových prohlížečů na dobu, po kterou je přenosný počítač schopen pracovat z baterie. Microsoft tvrdí, že v tomto ohledu vede jeho nový Internet Explorer 9. Druhý skončil s těsným odstupem Mozilla Firefox 4. Třetí příčku obsadil Google Chrome 10, jehož se v těsném závěsu drží Safari 5. Poslední v testu skončila Opera 11. Rozdíl ve výdrži při užití prvního Internet Explorerem 9 a poslední Opery 11 činí zhruba hodinu.…

Microsoft provedl zajímavý výzkum, v němž se zajímal o vliv aktuálních webových prohlížečů na dobu, po kterou je přenosný počítač schopen pracovat z baterie. Microsoft tvrdí, že v tomto ohledu vede jeho nový Internet Explorer 9. Druhý skončil s těsným odstupem Mozilla Firefox 4. Třetí příčku obsadil Google Chrome 10, jehož se v těsném závěsu drží Safari 5. Poslední v testu skončila Opera 11.  Rozdíl ve výdrži při užití prvního Internet Explorerem 9 a poslední Opery 11 činí zhruba hodinu. Podrobnosti o celém výzkumu včetně mnoha zajímavý grafů nabízí IEBlog.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.