Hlavní navigace

Je k dispozici Internet Explorer 9 Platform Preview 2

6. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft vydal Internet Explorer 9 Platform Preview 2. Testovací verze jádra deváté generace nejrozšířenějšího browseru je určena vývojářům, kteří si ji mohou stáhnout z webu IE9 Test Drive. Cílem tohoto kroku je umožnit vývojářům, aby se včas připravili na změny zahrnuté v připravované nové verzi Internet Exploreru 9, a současně jim poskytnout možnost předat připomínky a náměty Microsoftu, tak aby mohly být zapracovány do finální verze Internet Exploreru 9, vysvětluje Markéta Kuklová, tisková…

Microsoft vydal Internet Explorer 9 Platform Preview 2. Testovací verze jádra deváté generace nejrozšířenějšího browseru je určena vývojářům, kteří si ji mohou stáhnout z webu IE9 Test Drive. Cílem tohoto kroku je umožnit vývojářům, aby se včas připravili na změny zahrnuté v připravované nové verzi Internet Exploreru 9, a současně jim poskytnout možnost předat připomínky a náměty Microsoftu, tak aby mohly být zapracovány do finální verze Internet Exploreru 9, vysvětluje Markéta Kuklová, tisková mluvčí české pobočky Microsoftu.

Instalace této testovací verze proběhne vedle Internet Exploreru, takže nenaruší jeho ostrou instalaci nebo na ní závislé aplikace. Internet Explorer 9 Platform Preview Build 2 přináší celou řadu zlepšení, především v oblasti výkonu a hardwarové akcelerace, dodává Markéta Kuklová. Posílen by měl být i výkon enginu pro zpracování kódu v jazyce JavaScript, kde měly předchozí verze Internet Exploreru značné rezervy. O deváté generaci stále ještě nejrozšířenějšího browseru jsme podrobněji psali v článku Internet Explorer 9: dohnat a předehnat.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.