Hlavní navigace

Je k dispozici Internet Explorer 9 Platform Preview 3

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft zpřístupnil Internet Explorer 9 Platform Preview 3. Zřejmě největší novinkou již třetí ukázky technologického pozadí chystaného prohlížeče Internet Explorer 9, která je určena testerům a vývojářům, je doplnění podpory pro značky audio, video a canvas z HTML 5. Při přehrávání multimediálního obsahu Microsoft sází na kodek H.264. Původně oznámil, že půjde o jediný podporovaný kodek, ale před časem doplnil, že Internet Explorer 9 bude podporovat i WebM (tedy VP8), ovšem pouze pokud už…

Microsoft zpřístupnil Internet Explorer 9 Platform Preview 3. Zřejmě největší novinkou již třetí ukázky technologického pozadí chystaného prohlížeče Internet Explorer 9, která je určena testerům a vývojářům, je doplnění podpory pro značky audio, video a canvas z HTML 5. Při přehrávání multimediálního obsahu Microsoft sází na kodek H.264. Původně oznámil, že půjde o jediný podporovaný kodek, ale před časem doplnil, že Internet Explorer 9 bude podporovat i WebM (tedy VP8), ovšem pouze pokud už uživatel bude mít v systému nainstalované potřebné kodeky.

Internet Explorer 9 Platform Preview 3 dále přináší opět o něco vyšší výkon při zpracování kódu v jazyce JavaScript, což je pro Microsoft hodně velké téma. Není divu, ostrý Internet Explorer 8 má v této disciplíně obrovské rezervy. Dále bylo optimalizováno využití hardwarové akcelerace za použití technologie Direct 2D z Windows 7 (s možností dodatečné doinstalace i do Windows Vista). Internet Explorer 9 Platform Preview 3 přináší také dílčí úpravy v podpoře webových standardů, důsledkem čehož dosáhne i vyššího skóre v testu ACID 3 (83/100). Stahovat lze z http://ie.mi­crosoft.com/tes­tdrive/. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.