Hlavní navigace

Internet On Line nebude mít tarif Internet 99 jako první

14. 1. 1999
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Tento týden jsme v článku Proč zatím ČTÚ nepovolil Internet 99? na základě dopisu, který Telecom rozeslal všem zákazníkům Internet On Line, spekulovali o tom, že Internet On Line bude mít tarif Internet 99 jako první. Proti tomuto tvrzení se IOL důrazně ohradil ústy svého mluvčího, pana Jurči.

Tento týden jsme v článku Proč zatím ČTÚ nepovolil Internet 99? na základě dopisu, který Telecom rozeslal všem zákazníkům Internet On Line, spekulovali o tom, že Internet On Line bude mít tarif Internet 99 jako první. Proti tomuto tvrzení se IOL důrazně ohradil ústy svého mluvčího, pana Jurči. Obdobné vyjádření dostal také Ondřej Neff, který se této otázky rovněž dotkl na Neviditelném psovi.


Vážený pane Antoši,


mám pocit z Vašeho posledního článku o INTERNET 99, že došlo ke vzájemnému nedorozumění. Rádi bychom se ohradili proti tvrzení, že INTERNET OnLine získal či získá nějakou výhodu při zavádění tarifu INTERNET 99. Dovolujeme si Vás upozornit na to, že toto tvrzení je naprosto nepravdivé. V tomto okamžiku, z důvodů Vám jistě známých, žádný z poskytovatelů připojení k internetu v České republice nemůže tyto tarify používat, což samozřejmě platí také pro INTERNET OnLine. Z tohoto důvodu Vás žádáme, abyste opravil toto tvrzení a zároveň se službě INTERNET OnLine omluvil.

V budoucnu samozřejmě můžete kdykoli požádat, nejlépe tiskového mluvčího, o poskytnutí informací k ověření Vašich informací.

Zároveň bychom vás chtěli ujistit, že INTERNET OnLine bude muset pro nabídnutí této služby zákazníkům udělat stejné kroky, jako všichni ostatní poskytovatelé Internetu v České republice. V minulý týden v pátek, vzhledem k množícím se dotazům ze strany zákazníků, INTERNET OnLine rozeslal všem zákazníkům informaci o tarifu INTERNET 99 a o tom, co to pro ně bude znamenat, samozřejmě až v okamžiku, kdy tato služba bude ze strany SPT TELECOM, a.s. nabídnuta a realizována. Tento dopis přikládám, protože jde o jedinou informaci a jediný krok, který INTERNET OnLine vůči zákazníkům v otázce zavádění tarifu INTERNET 99 zatím učinil.

Děkuji,

Josef Jurča
tiskový mluvčí
SPT TELECOM, a.s. služby profesionálních sítí, o.z.

Příloha dopis zákazníkům:

Vážená zákaznice, vážený zákazníku,

dovolte nám, abychom Vás, zákazníky služby INTERNET OnLine, seznámili se˙zaváděním speciálního telefonního tarifu pro přístup na internet – služby INTERNET 99.

Cílem zavedení tohoto speciálního tarifu pro přístup na Internet jsou výhodnější ceny za připojení telefonní linkou. V˙rámci zavedení této služby dojde ke˙zřízení nových telefonních čísel, a to ro každý přístupový bod služby INTERNET OnLine. Informaci o těchto nových telefonních číslech Vám včas v˙každém regionu oznámíme.

(Tabulku s rozpisem nového tarifu jsme z technických důvodů vypustili, byla již na Lupě publikovaná několikrát.)

Pro Vás, jako uživatele služby INTERNET OnLine, bude přechod na nové telefonní tarify INTERNET 99 znamenat pouze změnu telefonního čísla volaného přístupového bodu, které máte v˙současné době nastaveno ve Vaší konfiguraci připojení k˙Internetu.

Předpokladem pro zavedení služby INTERNET 99 je přidělení zvláštních přístupových čísel z˙očíslovacího plánu telekomunikačních služeb. SPT TELECOM, a. s., jako národní provozovatel telekomunikační sítě, v˙současné době jedná s Českým telekomunikačním úřadem, který má očíslovací plán ve své kompetenci. Vzhledem k˙protahujícím se jednáním ze strany regulátora se však zavedení nové služby INTERNET 99 opozdí oproti původně plánovanému termínu 1.1.1999. Za nedodržení termínu se Vám omlouváme a věřte, že není v˙silách provozovatele služeb INTERNET OnLine zavedení nových tarifů urychlit.

Každé nové informace o vývoji v˙zavádění služby INTERNET 99 Vám, zákazníkům služby INTERNET OnLine, neprodleně zašleme.

S pozdravem

Josef Jurča
tiskový mluvčí
SPT TELECOM, a.s. služby profesionálních sítí, o.z.

ICTZ23


Starší, související články:

* Proč zatím ČTÚ nepovolil Internet 99?
* Bojkot 2: přišel a zase odešel
* Přichází Bojkot 2 – pláč na špatném hrobě
* Snaží se SPT TELECOM potopit Internet 99?