Hlavní navigace

Internet OnLine oznamuje nasazení tarifu Internet 99

11. 3. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Do série informačních mailů, které rozesílá Internet OnLine svým zákazníkům ohledně tarifu Internet 99, včera přibyl další kousek. Představitelé Internet OnLine v něm oznamují, že začíná s implementací tarifu Internet 99. Současně potvrzuje, že starý tarif zákazníkům nabízet nebude.

V dopise podepsaném panem Jurčou, který má v Internet OnLine styk s veřejností na starosti, mimo jiné stojí:

(...) provozovatel služby INTERNET OnLine v souladu s podmínkami platnými pro všechny ostatní poskytovatele Internetu v České republice začíná s implementací služby Internet99. Provozovatele INTERNET OnLine vede k tomuto rozhodnutí především snaha co nejdříve nabídnout zákazníkům výhodnější poplatky za telefonické připojení k síti Internet. Zavedení této služby se sebou nese změnu telefonních čísel přístupových bodů, které až dosud používáte pro přístup ke službě INTERNET OnLine. Bohužel nelze provozovat původní a nová telefonní čísla přístupových bodů současně. Z tohoto důvodu dochází k postupnému přečíslování jednotlivých přístupových bodů.

Telefonní čísla přístupových bodů budou postupně přečíslována a to počínaje příštím týdnem. Pokud se příští týden či v týdnech následujících nebudete moci dovolat na Váš současný přístupový bod, nahraďte si ve Vaší konfiguraci připojení k Internetu původní číslo za číslo nově uvedené v přiložené tabulce a to včetně nuly s předčíslím. Od okamžiku, kdy tak učiníte, pro Vás budou platit speciální výhodnější telefonní tarify pro přístup na Internet.

Z uvedeného tedy vyplývá několik věcí. Především je nyní jasné, že práce u Internet OnLine na implementaci nového tarifu pokročily a má tak oproti ostatním poskytovatelům, kteří teprve začnou, drobný náskok. Ale vzhledem k tomu, že všichni na Internet 99 čekáme dva a půl měsíce a platíme tak víc, než bychom museli, pár dní sem či tam už nikomu moc neublíží.

Kromě toho je nyní stoprocentně jisté, že IOL zavede tarif Internet 99 jako výhradní. To není dobrá zpráva pro dvě skupiny jeho zákazníků. Jde jednak o ty, kteří se připojují víckrát denně na krátké časové úseky, třeba aby zkontrolovali došlou poštu; o těchto uživatelích se neustále hovoří a je to dobře. Naopak trochu stranou zájmu stojí lidé, kteří doposud využívají dobrodiní ústředen bez časové tarifikace místních hovorů (alias 2,60 za hovor libovolné délky); za připomenutí v tomto případě děkuji Petrovi Součkovi. Těch se totiž Internet 99 dotkne setsakra nepříjemně, protože kdyby volali na čísla v tomto „výhodném“ tarifu, platili by mnohonásobně víc – tato čísla jsou totiž i na starých ústřednách tarifikována po minutách.

V této souvislosti mne napadá, že SPT TELECOM mohl vlastně dokonce vydělat na tom, že by byl uhladil tarif Internet 99 tak, aby nebyl v některých minutách dražší, než obyčejný. V takovém případě by totiž poskytovatelé připojení zrušili stará čísla a nechali by jen Internet 99. SPT TELECOM by tak o část poplatků přišel (zlevněním tarifu), ale na druhou stranu by si pomohl k penězům od lidí, kteří dosud volali za 2,60 navždy a tato šance by se pro ně rázem zavřela.

ICTZ23

Je chvályhodné, že IOL nasadí tarif Internet 99 a je chvályhodné, že se k tomu chystají i ostatní poskytovatelé. Na druhou stranu není chvályhodné, že IOL své zákazníky omezuje tím, že jim nenabízí zachování čísel ve standardním tarifu; tím neříkám, že to pro poskytovatele není obtížná věc. Zároveň doufám, že opozičníci se budou držet svých prohlášení v tom smyslu, že svým zákazníkům nabídnou oba tarify – nechť si každý vybere.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.