Hlavní navigace

Internet přes DVB-T? Proč ne, řekli si v Německu

3. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
3. 11. 2008

Je možné poskytovat internet prostřednictvím terestrické digitální televize? Kladná odpověď přišla z německého Fraunhoferova institutu pro otevřené komunikační systémy (Das Fraunhofer-Institut für offene Kommunikation­ssysteme). Mohl by se tak řešit problém, jak dostat šírokopásmové připojení tam, kde není k dispozici. Tento problém je přitom v Německu aktuální pro asi tři miliony domácností. V praxi by vše fungovalo tak, že by určité oblasti byl k dispozici DVB-T vysílač osazený technologií, která by do koncového bodu zajistila i internetové připojení.

MMF24

Výhoda je značná. Zatímco společnost Deutsche Telekom je do odlehlejších oblastí schopna dopravit linku pouze do 384 kbps, díky této technologii by se zvýšila rychlost až na 18 Mbps. Před celostátním použitím je však ještě na řadě vyřešení bezpečnosti a správy služeb s tímto spojených. Výhodou internetu přes DVB-T by byla také skutečnost, že funguje na nižší frekvenci než mobilní telefony a pro pokrytí může využít méně základnových stanic. Nutností by byl ale pochopitelně speciální set-top-box.

Zdroj: Digitalfernse­hen.de

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).