Hlavní navigace

Internetová televize 24 hodin denně - TV24

12. 10. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedním z dozvuků Invexu je Internetová televize TV24, o které jsme už přímo z bojiště (totiž výstaviště) nestihli informovat. Napravujeme. Vysílání sledovaly desítky tisíc lidí - to už je opravdu zajímavé.

Poslední hřejivá slova z vysílání TV24 zazněla minulý pátek, v poslední den Invexu. Diváci budou mít však možnost vidět i nadále všechny pořady, které byly štáby TV24 vyrobeny. Za několik dní bude totiž zpřístupněna on-line videotéka, ve které budou uloženy všechny příspěvky.

Za první čtyři dny neustálého vysílání, ze kterých již byla zveřejněny výsledky, mělo několik desítek tisíc diváků možnost shlédnout vysílání téměř stovky originálních pořadů a každou hodinu živé aktuální zpravodajství. Program byl naplněn například rozhovory se zajímavými osobnostmi IT, politického a uměleckého světa, přehledem novinek na počítačovém trhu apod.

Petr Stránský, ředitel poradenské firmy Stránský – Internet and Media, k projektu uvedl: „TV24 potvrzuje jasnou připravenost technologií na novou generaci informačního média. Ale určitým pozitivním překvapením je i zájem diváků a výhledy na možnou komerční existenci podobného média.“ Musím přiznat, že zájem překvapil i mne. Vysílání totiž trpělo řadou much, která jsou dána mladostí tohoto pokusu – přesto bylo často vidět na monitorech různých počítačů i přímo na Invexu.

Exerimentální vysílání TV24 bylo možné sledovat z jakéhokoli místa na Zemi, a bylo věnováno trhu informačních technologií. Realizováno bylo z brněnského studia při příležitosti výstavy Invex 1998.

Antonín Drahovzal, ředitel společnosti Planeta.cz, průběh vysílání komentoval: „TV24 je určitě nekomerční projekt, který měl pouze ukázat rozmanité příležitosti a technologické možnosti internetu. Přínos ovšem vidím také v získání rozsáhlých zkušeností z velmi dynamicky se vyvíjející oblasti.“

Na realizaci projektu TV24 se vedle zmíněných společností podílela reklamní agentura Rencar, společnost Telenor Česká republika a videostudio Polas. Internetová televize TV24 využívala počítačových systémů společnosti Compaq dodané firmou Expert & Partner Computer 2000 Group.

MM socky3

Marek Antoš


Starší, související články:

* Internetová televize skutečností

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.