Hlavní navigace

Invex

Nové iPhony jsou tu, v Česku chybí optické sítě, přichází nástupce Invexu

Mobilní broadband letos budou mít 4,4 miliardy lidí. Verizon přichází s 5G. Bude v Česku konečně eSIM? Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

Doba čtení: 4 minuty

Invex Forum 2010 tentokrát už v polovině září

Konference Invex Forum, pohrobek někdejšího veletrhu Invex, se letos uskuteční spolu s Mezinárodním strojírenským veletrhem (MSV). Vzhledem k termínové blízkosti a i struktuře návštěvníků MSV, kteří svojí odborností nejlépe odpovídají požadavkům odborného návštěvníka Invex Fora se naskytla jedinečná příležitost uspořádat Invex Forum souběžně s 52. Mezinárodním strojírenským veletrhem – a my jsme se rozhodli tuto šanci využít, říká Radek Malý, ředitel projektu Invex Forum. Invex Forum 2010 bude…

Doba čtení: 1 minuta

Geekové jedou z Invexu do Prahy vlakem

Jedete v pondělí 5. října. na Invex Fórum, abyste zjistili, v co se přerodil někdejší veletrh Invex? Pokud se zpět chystáte cestovat vlakem, můžete se zúčastnit akce Geek on Train. Pro účast stačí nastoupit do vlaku EC 72 Franz Schubert, jehož odjezd z brněnského hlavního nádraží je plánovaný na 18:41 (příjezd do Prahy je očekáván ve 21:31). A povezete se s různorodou skupinkou technických geeků, kteří se rovněž budou vracet do Prahy. Co z toho? To už je na vás, akci vyhlašují Adam Javůrek a…

Doba čtení: do minuty

Invex Forum, skromnější pohrobek Invexu, už příští týden

Veletrh Invex je sice minulostí, ovšem i tak se letos na podzim v Brně chystají akce, které budou usilovat o místo v kalendáři lidí z tuzemské IT sféry. Už v pondělí 5. a v úterý 6. října se uskuteční konference 3IN e-governmentu, která je určena státní správě, samosprávě a velkým firmám. Elektronizace veřejné správy s sebou nese významné změny ve fungování úřadů a institucí. Aby to byly změny k lepšímu, vyžaduje to širokou diskusi se zástupci zúčastněných ministerstev, krajů, měst i obcí.…

1. 10. 2009 6:43
Doba čtení: 1 minuta

Invex končí, nahradí ho Invex Forum

Invex ve své původní podobě končí. Po dlouhodobé diskuzi o jeho kvalitě a zajímavosti (viz třeba článek Invex 2008: pusto a prázdno) po osmnácti letech tato brněnská podzimní veletržní akce bude nahrazena konferencí Invex Forum s podtitulem Odborné ICT setkání. Brněnské Výstaviště tuto akci bude hostit ve dnech 5. a 6. října 2009. Invex Forum slibuje konference, semináře, kulaté stoly, diskuse nad aktuálními trendy nebo prezentace nových řešení. Digitex a Interkamera si svou veletržní podobu…

Doba čtení: 1 minuta

Pinnacle PCTV Hybrid Stick Pro 340e: televizní USB všeuměl

Na letošním veletrhu Invex v Brně, respektive Interkameře, která byla jeho součástí, si mohli zájemci v premiéře vyzkoušet novou USB klíčenku značky Pinnacle, která slouží k příjmu televizního signálu. Ačkoliv model 340e vychází z miniaturního přijímače Nano, půl roku vývoje se na něm projevilo více než výrazně. Podrobnou recenzi zajímavého zařízení naleznete v článku Pinnacle PCTV Hybrid Stick Pro 340e: televizní USB všeuměl na našem sesterském serveru DigiZone.cz.

22. 10. 2008 7:44
Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: evropské peníze na školské portály a Internet

Letošní Invex byl možná posledním svého druhu. Nutnost změn přiznávají sami organizátoři. V odvětví IT bezpečnosti probíhají fúze navzdory finanční krizi. Televize Nova chystá příští týden spustit novou podobu svého webu. Jak bude vypadat? Ministerstvo školství představilo návrh na financování ICT technologií na školách a jejich připojení k Internetu. Peníze z Evropské unie ale hodlá využít také na vytvoření nových školských portálů, kterých jsou již nyní desítky.

18. 10. 2008 6:25
Doba čtení: 5 minut

Stalo se: ohlédnutí za Invexem

Byl letošní Invex poslední svého druhu? Bude přeměněn z výstavy na konferenci, nebo naopak odtržen od Digitexu a posílen o ICT v dalších oborech, například ve strojírenství a zemědělství? O kolik se letošní Invex a spol. zmenšil oproti loňskému ročníku, například pokud jde o počet návštěvníků, vystavovatelů, či třeba přihlášek do soutěže o Křišťálový disk?

Doba čtení: 9 minut

Týdenní revize: Invex a české Youtube

V Brně proběhl další ročník veletrhů Invex a Digitex, pavilony ale zely větší prázdnotou než v předchozích letech. Jak se chová Apple v otázce bezpečnosti svých produktů? Mohou se výrobci vzdát odpovědnosti za vady software? Bankovní krize ovlivňuje i svět IT. "Vietnamská" reklamní kampaň na internetový hudební obchod byla neetická. Projekt netextového vyhledávání najdeme i v Česku. Youtube spustil českou lokalizaci.

Doba čtení: 5 minut

Invex 2008: pusto a prázdno

První dva dny letošního Invexu, a stejně tak Digitexu a Interkamery, moc neoslnily. Doprovodný program bych chudší, ale i samotné expozice se smrskly a pavilony zejí větší prázdnotou než v předchozích letech. Pokud by měl trend poklesu pokračovat, příští Invex by snad musel dosahovat záporných čísel.

Doba čtení: 7 minut

Stalo se: začal Invex. Všimli jste si?

V Brně dnes začalo hned několik veletrhů. Jde o Digitex, Interkameru, Job Fair, a také tradiční Invex, byť opět o něco menší než v loňském roce. Minulý týden se v ČR představila služba ZYB.COM. A GTS Novera představila svého nového generálního ředitele a své plány do budoucna. Ty počítají i s mobilními službami již v prvním kvartále 2009.

Doba čtení: 11 minut

Invex letos přijde o další vystavovatele

Postupně klesající zájem vystavovatelů o dva nejznámější veletrhy informačních a komunikačních technologií v ČR je sice trend spíše dlouhodobý, letošek by však mohl být rokem zlomovým. Celkový počet vystavovatelů na letošních veletrzích Invex a Digitex by měl být totiž pravděpodobně výrazně nižší než loni. Na dnešní tiskové konferenci organizátoři uvedli, že registrují 310 vystavovatelů, což je oproti loňsku o celých 210 vystavovatelů méně. Předpokládaný počet návštěvníků by se však podle…

Doba čtení: do minuty

Novým ředitelem Invexu se stal Radek Malý

Veletrhy Invex a Digitex mají po třech letech nového ředitele, kterým se stal Radek Malý. Na této pozici nahradil Petra Ondráška. Ve své práci mám rozhodně na co navázat a pevně věřím, že veletrhy pod mým vedením nabídnou návštěvníkům i vystavovatelům nejen osvědčenou kvalitu, ale i řadu zajímavých inovací, říká Radek Malý, který vystudoval podnikatelskou fakultu na Vysokém učení technickém v Brně. Před příchodem do společnosti Veletrhy Brno působil na obchodních pozicích velkoobchodních firem…

7. 2. 2008 20:24
Doba čtení: do minuty

Stalo se: mobilní vánoce přicházejí

O2 spojila své síly s Centrum.cz a skrze portál O2 Active poskytuje svým zákazníkům mobilní přístup k jejich e-mailové schránce či k XChatu. A to zdarma, včetně přenosu dat. Také u Vodafone a T-Mobile už začaly letošní Vánoce. Průzkum Factum Invenio ukázal, že letošní Invex hodnotili jeho návštěvníci jako horší než ročníky předchozí.

Doba čtení: 7 minut

Průzkum: letošní Invex byl horší než ten loňský

Veletrhy Invex 2007 a Digitex 2007, které se minulý týden konaly v Brně, nedopadly v hodnocení samotných návštěvníků příliš slavně. V průzkumu odpovědělo 51 procent dotázaných návštěvníků, že letošní ročník byl slabší než ten loňský. Pětina lidí účastnících se průzkumu agentury Factum Invenio má opačný názor a 29 procent dotázaných míní, že letošní ročník byl stejný jako ten v minulém roce.

Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: byl tu Invex, všimli jste si?

Další ročník kdysi významného veletrhu asi nikoho nezaskočil složením návštěvnosti i představenými novinkami, několik zajímavých zpráv jsme pro vás přesto z výstaviště přivezli. Kromě toho jsme pátrali po strategii Radiokomunikací, testovali personalizované homepage (kam dnes patří i Seznam) a zjistili, jak se nová cena domény .cz podepsala na počtu registrací. APEK bude testovat e-shopy metodou "mystery shopping", bude to krok vpřed?

Doba čtení: 4 minuty

Invex 2007: Den druhý

Na Invexu se představila nová asociace, sdružující VoIP operátory. Její členové dohromady provozují 60 000 až 70 000 hlasových přípojek. Český statistický úřad zveřejnil na Invexu aktuální údaje o penetraci IT v ČR. Druhý den Invexu nemohla chybět ani přednáška o virtuálním světě Second Life. Nově do něj vstoupil i Český rozhlas.

Doba čtení: 8 minut

12,5 Um/m2

Rok uplynul jako voda a je zde opět Invexu čas. Doba se mění, ale některé věci prostě patří k národnímu koloritu. Hádejte které?

Doba čtení: 2 minuty

Stalo se: Invex ante portas

Před pěti lety byla na Invexu představena koncepce rodícího se ministerstva informatiky i jeho hlavní plány a cíle. Letos, již po rozprášení samostatného resortu informatiky, se na Invexu bude znovu řešit stále stejná původní otázka: je informatika pro ČR vůbec potřebná? Máme o ni zájem? Nebo budeme raději jen velkou montážní dílnou?

Doba čtení: 10 minut

Stalo se: Invex omládl

Letošní Invex, i díky Digitexu, určitě omládl a nasměroval se více ke hrám, zábavě, domácnostem, ale také médiím. Hitem byla letos navigace, která získala nejvíce Křišťálových disků. Počítač se konečně stal osobním a rozhlas začal fušovat do řemesla televizi.

Doba čtení: 9 minut

Televize ve vysokém rozlišení na Invexu

Včera jsme vás krátce informovali, že Telefónica O2 jako vůbec první v České republice v rámci probíhajícího Invexu otestovala DVB-T i IPTV televizní vysílání ve vysokém rozlišení HDTV. Pokud vás toto téma zajímá, doporučujeme dnešní článek Televize ve vysokém rozlišení na Invexu, který vyšel na našem sesterském serveru DigiZone.cz.

13. 10. 2006 8:54
Doba čtení: do minuty

Telefónica O2 testovala první pozemní vysílání v HDTV

Telefónica O2 jako vůbec první v České republice v rámci probíhajícího Invexu otestovala DVB-T i IPTV televizní vysílání ve vysokém rozlišení HDTV. Bylo to možné díky experimentálnímu vysílání ve kompresní technologii MPEG-4 AVC, kterou Telefónica O2 během Invexu testuje, uvádí tisková zpráva. HDTV přináší oproti standardní SDTV vyšší rozlišení, tedy obraz složený z více bodů, který je tedy kvalitnější, ale vyžaduje velký objem datového toku.

12. 10. 2006 15:37
Doba čtení: do minuty

Vladimír Mlynář odmítl převzít cenu od Ivana Langera

Současný ministr informatiky Ivan Langer se rozhodl na Invexu předat cenu svým předchůdcům Vladimíru Mlynářovi a Daně Bérové za významný přínos k rozvoji informační společnosti. Exministr Vladimír Mlynář ji však odmítl převzít. Jako důvod na svých webových stránkách uvádí: Ivan Langer současně prosazuje likvidaci ministerstva informatiky (MI) a sérií svých dosavadních rozhodnutí se mu – za krátkou dobu, co je ve funkci – podařilo čtyřletou práci ministerstva v mnohém znehodnotit. Z tohoto…

Doba čtení: 1 minuta

Invex 2006: ve znamení Internetu zdarma

Poloprázdné výstaviště a vášnivě odmítavé reakce vůči komunálnímu Internetu zdarma od kapitánů průmyslu elektronických komunikací. Nebo "procházející ministr", který včera zahájil Invex a zítra podá s celou vládou demisi. A naše budoucí předsednictví v EU, se kterým si zatím nevíme moc rady. O tom byl první den letošního Invexu.

Doba čtení: 7 minut

Stalo se: začíná Invex

Letošní Invex zahájí ministr Ivan Langer. Koho ocení údajně poslední cenou ministra informatiky? Vladimír Jiránek zde představí svou novou knihu "Počítač je konečně osobní". A příznivci broadbandu a VoIP budou moci sledovat doprovodný program z tepla svého domova či kanceláře.

Doba čtení: 8 minut

Diskuze o internetové telefonii a broandbandu na Invexu

Pokud se chystáte na letošní Invex, máme pro vás jeden tip. V rámci akce VoIP & Broadband EXPO budou probíhat panelové diskuse o broadbandu a internetové telefonii a to v pavilonu F od pondělí do pátku vždy mezi 14:30 a 16:00. Každý den je v plánu jiné téma s jinými hosty. Diskuzí se zúčastní zástupci předních telekomunikačních společností i pracovníci státní správy. Program a seznam hostů naleznete v tiskové zprávě. Diskuze bude možné sledovat v přímém přenosu na http://vbe.superhosting.cz.

6. 10. 2006 10:18
Doba čtení: do minuty

Invex 2005: zajímavosti druhého dne

Eurotel představil další podrobnosti o své mobilní síti UMTS. Spustí ji k 1. prosinci v Praze a v centru Brna. Ceny ale oznámí až na poslední chvíli. Jeden z křišťálových disků na Invexu získala síť Praha5.net, poskytující občanům Internet zdarma. Cenu ministryně informatiky získal projekt elektronické zdravotní knížky IZIP.

Doba čtení: 8 minut

Stalo se: digitální vysílání, rozhlasové poplatky, kabel

Minulý pátek v ČR odstartovalo řádné digitální televizní a rozhlasové vysílání. Zatím ale jen v Praze a bezprostředním okolí, Brno a Ostrava si počkají až do února. Jak se vyvíjí kauza s rozhlasovými a televizními poplatky? Kabeloví operátoři hlásí 100.000 internetových přípojek.

Doba čtení: 10 minut

Internetová (pre)historie Invexu

Invex se poprvé konal v roce 1970, ale letos slaví teprve 15. narozeniny. Vlastní WWW stránky, doménu i připojení k Internetu si pořídil přesně před deseti lety, v roce 1995. Jejich archivní kopie je na Internetu stále dostupná. O rok později už byl Internet na Invexu jako doma. A čím nás Internet překvapí na letošním Invexu?

Doba čtení: 9 minut

Situace okolo VoIP v Čechách a na Moravě

Snad ani zakládání investičních fondů po vydání kupónových knížek v 90. letech nebylo tak překotné, jako letošní oznamování nových služeb a zakládání firem nabízejících VoIP. Poučka o tom, že na Internetu "první bere vše", je již dostatečně známá, a tak se pojďme podívat, jak vypadá podzimní krajina českých VoIP poskytovatelů.

Doba čtení: 5 minut