Hlavní navigace

Investice Earlybirdu do Socialbakers dosáhla 2 milionů dolarů

29. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český globální startup Socialbakers zaměřený na měření sociálních sítí již dříve získal investici vedenou Earlybird Venture Capital. Její výše byla nyní potvrzena: 2 miliony dolarů.

Socialbakers odstartoval v roce 2009 ještě jako Facebakers, jméno později změnil po dohodě s Facebookem v době, kdy Facebook začal pronásledovat všechny, kdo v pojmenování používali slovíčko Face, aby dali najevo, že jde o službu určenou pro Facebook. Jde o nástroj pro statistiky, porovnávání a měření výkonu značek a produktů v sociálních sítích.

Firmu spoluzakládali Lukáš Maixner, Martin Homolka a Jan Řežáb, jež je jejím dnešním výkonným ředitelem. Tehdy se ještě společnost jmenovala Candytech a specializovala se na tvorbu facebookových aplikací. Lukáš Maixner a Martin Homolka dnes drží po 17,3%, Jan Řežáb 34,6% a Earlybird 20,57%, Runway Capital Partners pak 4,91%, jsou zde ještě malé podíly pro Jiřího Vovese a Daniela Bergmanna.

Letos v létě do společnosti investoval Earlybird Venture Capital, evropský investiční fond spravující přes 430 milionů euro investic. Za mírně nadčtvrtinový podíl dala dvojice investorů 2 miliony dolarů. Zdroj: tisková zpráva.

Jde o jednu z větších zahraničních investic do projektu původem z České republiky, transakce ohodnocuje firmu na 8 milionů dolarů, což není špatný výsledek a je to zatím jen začátek, nepochybně lze jít v evaluaci firmy ještě dále a výše.

ICTZ23

Socialbakers (respektive Candytech s.r.o.) měl v roce 2010 obrat 9,2 milionů Kč a zisk před zdaněním 1,3 milionu Kč, ovšem při prakticky nulových mzdových nákladech a nula zaměstnancích.

Mezi další investice Earlybirdu patří Azeti, B2X Care, Carpooling.com, CrowdPark, Madvertise, Peak Games, Smava nebo Ubitricity.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.