Hlavní navigace

Investorů v pozadí Rockaway přibývá. Havrlant hlásí duo Křetínský – Tkáč

Jan Beránek

Investiční skupina založená Jakubem Havrlantem získala silné strategické partnery ze světa, který donedávna startupy a online prostor sledoval jen zpovzdálí.

Dvojice investorů má zájem především o projekty v srpnu spuštěného E-commerce Holdingu. I proto do něj vstupují prostřednictvím své mediální firmy Czech Media Invest. Apetit Daniela KřetínskéhoPatrika Tkáče v nových projektech tak začíná růst.

Chtěli jsme najít silného partnera, který už dokázal vybudovat vlastní úspěšný byznys a má přesah mimo Česko. S E-commerce Holdingem plánujeme vstup na evropský trh, zkušený a silný partner bude v tomto plánu hrát zásadní roli, vysvětluje důvody partnerství Jakub Havrlant

Firmy propojení oznámily v tiskové zprávě, podmínky celé akce ale ani jedna ze stran nechce zveřejňovat. 

Holding dnes představuje síť specializovaných e-shopů, která disponuje více než 1,5 milionem zákazníků. Kromě e-shopů se sportovním vybavením Sporty.czSnowboards.cz. Ještě před zahájením spolupráce s novým partnerem jsme rozšířili portfolio o nákupní klub BigBrands, v segmentu módy navíc chystáme další projekt, říká výkonný šéf Rockaway Jan Jírovec s tím, že další projekty chtějí oznámit během října.

Křetínský s Tkáčem sledují propojením s e-shopovou scénou, na které se ročně protočí kolem šedesáti miliard korun, především další možnosti pro jejich vydavatelství. Projekt E-commerce Holding považuji za zajímavou příležitost s velkým potenciálem, která může vhodně doplnit naše hlavní internetové aktivity, tedy online divizi společnosti Czech News Center, vysvětluje Daniel Křetínský. 

Marcom

Konkrétní plány nově vzniklé spolupráce ale ještě nejsou. V zásadě teď došlo k našemu vstupu do e-commerce a konkrétní formy spolupráce se teprve začnou hledat, tvrdí mluvčí CMI Daniel Častvaj

Rockaway kromě e-commerce investuje i do startupů. V létě zvýšil svůj podíl třeba v projektu Storyous, který kromě sociální sítě poskytuje systém i druhé straně – samotným barům a restauracím. Nedávno rozjel i platby mobilem

Našli jste v článku chybu?
16. 9. 2014 1:26
Lukas (neregistrovaný)

Havrlant by nebyl NAPROSTO ničím, kdyby se v nějaké fázi (neznámo jak) neuchytil v aukru/allegro.. a teď ze sebe dělá neskutečná "haura", jak on "tzv. investuje..." miliony a desítky milionů do jakýchci inet projektů.

toto je modelový typ "SPRATKA", kterému přeji, aby padl trvrdě na hubu, neboť nic od nuly nevybudoval ( ahchh. prosím.. ani ten jeho tzv. investiční bundle není od nuly. jsou to úvěry od bank nebo odstupné od Allegro..není to naprosto žádný Warner Buffett)..

už se nemůžu d…

16. 9. 2014 20:17
total (neregistrovaný)

no nevim, potkal jsem se kdysi s p. Havrlantem jeste kdyz delal toho Chytreho Honzu nebo co to bylo a uz tehdy pusobil ze ma naslapnuto, rozhodne byl chytrejsi nez vetsina tehdejsich accountu kteri chodili a rikali dejte si banner na nas web :-)