Hlavní navigace

Invex skončil, Digitex a Interkamera budou pokračovat

18. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 2. 2009

Veletrh informačních a komunikačních technologií Invex je již minulostí. Loni se bohužel konal naposledy. Na brněnském výstavišti bude pouze jakousi náhradou dvoudenní odborná konference nazvaná Invex Forum. Veletry, které k němu byly přidruženy – Digitex a Interkamera – budou pokračovat dál. Začnou však až 8. října, dva dny po skončení Invex Fora, které se bude konat od 5. do 6. října 2009. Za koncem tohoto veletrhu stále především klesající zájem návštěvníků, který byl každým rokem větší.

Změna formátu je logickou reakcí nejen na situaci na trhu ICT, ale také na výraznou diverzifikaci návštěvníků – odborných na straně bývalého Invexu a široké veřejnosti na straně spotřebitelsky zaměřených Digitexu a Interkamery. Tento trend se stal základem pro naše rozhodnutí změnit dosavadní koncepci a ukončit společné konání všech veletrhů, řekl ČTK ředitel Invex Fora Radek Malý. Loni trojici veletrhů navštívilo zhruba 53 tisíc lidí, což je o 17 tisíc méně než v roce 2007. Zájem o veletrhy Invex a Digitex v posledních několika letech klesal také u vystavovatelů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.