Hlavní navigace

Firefox 18 zrychlí výkon JavaScriptu asi o 20 %

13. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nové vykonné jádro se jmenuje IonMonkey a je obsaženo ve Firefoxu 18, který je odvčera dostupný v nočních sestaveních (tedy ještě vývojových!). Zrychlení plyne z toho, že namísto překladu JavaScriptu rovnou do kódu strojového je vložen překlad do mezikódu, který je dále optimalizován, a teprve pak se převádí do kódu strojového. Toto uspořádání mimo jiné usnadní vývoj optimalizačních postupů.

Nové vykonné jádro se jmenuje IonMonkey a je obsaženo ve Firefoxu 18, který je odvčera dostupný v nočních sestaveních (tedy ještě vývojových!).

Zrychlení plyne z toho, že namísto překladu JavaScriptu rovnou do kódu strojového je vložen překlad do mezikódu, který je dále optimalizován, a teprve pak se převádí do kódu strojového. Toto uspořádání mimo jiné usnadní vývoj optimalizačních postupů.

V meřiči V8 od Googlu dosahuje Firefox 18 zrychlení o 20 % oproti Firefoxu 15, tedy oproti nynější verzi stabilní. V měřiči Kraken dokonce o 26 % oproti Firefoxu 17. Firefox se však jen dotahuje na Google Chrome, rozhodně jej nepředbíhá.


Autor: David Anderson

Autor: David Anderson

Firefox 18 bude vypuštěn jako stabilní až v roce 2013; předtím dorazí do distribučního kanálu Aurora — letos 8. října — a jako Beta má být dostupný od 20. listopadu.

Zdroj

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).