Hlavní navigace

iPhone 3GS na českém trhu, ceny zájemce příliš nepotěší

31. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes oficiálně vstoupil na český trh iPhone 3GS. V nabídce jej mají všichni tři GSM operátoři. Ceny ovšem případné zájemce zřejmě příliš nepotěší a to ani ty dotované. K mání jsou varianty s pamětí 16 GB a 32 GB, ovšem nikoliv u všech operátorů. T-Mobile prodává pouze variantu s pamětí o kapacitě 32 GB. Vzhledem k nasazeným cenám (hlavně k těm dotovaným) a silné konkurenci ze strany ostatních výrobců mobilů lze jen těžko očekávat, že nový iPhone 3GS bude na českém trhu nějakým velkým hitem.…

Dnes oficiálně vstoupil na český trh iPhone 3GS. V nabídce jej mají všichni tři GSM operátoři. Ceny ovšem případné zájemce zřejmě příliš nepotěší a to ani ty dotované. K mání jsou varianty s pamětí 16 GB a 32 GB, ovšem nikoliv u všech operátorů. T-Mobile prodává pouze variantu s pamětí o kapacitě 32 GB. Vzhledem k nasazeným cenám (hlavně k těm dotovaným) a silné konkurenci ze strany ostatních výrobců mobilů lze jen těžko očekávat, že nový iPhone 3GS bude na českém trhu nějakým velkým hitem. Porovnání nedotovaných cen jednotlivých variant vidíte v následující tabulce:

Tabulka

cyber-obecný tip

Operátoři si sice připravili pestrou nabídku dotací, ovšem s cenou to třeba oproti sousednímu Slovensku moc slavné není. Nejnižší pořizovací cena iPhone 3GS u Vodafone je při zakoupení varianty s pamětí 16 GB s tarifem Nabito 2100 a datovým tarifem Připojení na stálo, kdy zákazník zaplatí 9 977 korun. Telefónica O2 nabízí nový iPhone 3GS nejlevněji v 16 GB variantě za 10 895 korun k minimálnímu plnění 2380 korun měsíčně. T-Mobile prodává jen variantu s pamětí o kapacitě 32 GB, kterou novým zákazníkům nabídne nejlevněji za 13 499 korun při minimální měsíční útratě 2300 korun. Stávající zákazníci by ale za iPhone 3GS při této útratě zaplatili 11 499 korun. (Mobil.cz)

Poznámka: zprávička byla v 15:07 přepsána. Mylně jsme v ní původně uváděli ceny iPhone 3G s pamětí 8 GB v nabídce Telefóniky O2 jako ceny nového iPhone 3GS, jenž však v této kapacitní variantě na trhu není. Za tuto chybu se omlouváme.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.