Hlavní navigace

iPhone podporuje offline webové aplikace

Jiří Macich ml.

Firmware 2.1 notoricky známého mobilu Apple iPhone přinesl do vestavěného prohlížeče Safari zatím nepříliš známou funkci: podporu offline webových aplikací dle HTML 5. Webových aplikací, které by byly napsány pro offline běh, zatím moc není a když už, tak využívají např. Google Gears. V budoucnu (po všeobecné podpoře ve webových prohlížeč) se to ale pravděpodobně změní.

Firmware 2.1 notoricky známého mobilu Apple iPhone přinesl do vestavěného prohlížeče Safari zatím nepříliš známou funkci: podporu offline webových aplikací dle HTML 5. Webových aplikací, které by byly napsány pro offline běh, zatím moc není a když už, tak využívají např. Google Gears. V budoucnu (po všeobecné podpoře ve webových prohlížeč) se to ale pravděpodobně změ­ní.

Zejména u mobilních zařízení, kde může být přístupnost konektivity proměnlivá, má podpora offline chodu webových aplikací své opodstatnění. Z desktopových prohlížečů bude nativně offline webové aplikace podporovat Firefox 3.1. Desktopová verze Safari zatím touto možností nedisponuje. (Zdroják)

Našli jste v článku chybu?