Hlavní navigace

iPhone podporuje offline webové aplikace

3. 2. 2009
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Firmware 2.1 notoricky známého mobilu Apple iPhone přinesl do vestavěného prohlížeče Safari zatím nepříliš známou funkci: podporu offline webových aplikací dle HTML 5. Webových aplikací, které by byly napsány pro offline běh, zatím moc není a když už, tak využívají např. Google Gears. V budoucnu (po všeobecné podpoře ve webových prohlížeč) se to ale pravděpodobně změní.

Firmware 2.1 notoricky známého mobilu Apple iPhone přinesl do vestavěného prohlížeče Safari zatím nepříliš známou funkci: podporu offline webových aplikací dle HTML 5. Webových aplikací, které by byly napsány pro offline běh, zatím moc není a když už, tak využívají např. Google Gears. V budoucnu (po všeobecné podpoře ve webových prohlížeč) se to ale pravděpodobně změ­ní.

Zejména u mobilních zařízení, kde může být přístupnost konektivity proměnlivá, má podpora offline chodu webových aplikací své opodstatnění. Z desktopových prohlížečů bude nativně offline webové aplikace podporovat Firefox 3.1. Desktopová verze Safari zatím touto možností nedisponuje. (Zdroják)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.