Hlavní navigace

iPhone v Česku nabídne Vodafone

6. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V posledních měsících se zdálo, že pokud z některých mobilních operátorů zařadí do své nabídky milovaný i nenáviděný iPhone, bude to T-Mobile. Nejdříve plánoval uvedení mobilního telefonu od Applu na polovinu roku, později chtěl T-Mobile chystanou 3G verzi iPhonu dodat na náš trh do Vánoc. Nakonec to ale vypadá, že s iPhonem přijde jako první Vodafone, který jej do své nabídky zařadí mimo České republiky také v Austrálii, Egyptě, Řecku, Itálii, Indii, Portugalsku, JAR, Turecku a na Novém…

V posledních měsících se zdálo, že pokud z některých mobilních operátorů zařadí do své nabídky milovaný i nenáviděný iPhone, bude to T-Mobile. Nejdříve plánoval uvedení mobilního telefonu od Applu na polovinu roku, později chtěl T-Mobile chystanou 3G verzi iPhonu dodat na náš trh do Vánoc. Nakonec to ale vypadá, že s iPhonem přijde jako první Vodafone, který jej do své nabídky zařadí mimo České republiky také v Austrálii, Egyptě, Řecku, Itálii, Indii, Portugalsku, JAR, Turecku a na Novém Zélandu.

MMF24

Přitom ještě nedávno Vodafone tvrdil, že mu iPhone nezapadá do koncepce, tudíž jeho uvedení na český trh není na pořadu dne. Vodafone by však nemusel být jediným tuzemským operátorem, který iPhone zařadí do své nabídky, protože Apple mění svou politiku přidělování exkluzivity pro danou zemi a třeba v případě T-Mobilu, která má stále o iPhone zájem, bylo již dříve deklarováno, že nebude mít na iPhone exkluzivitu.

iPhone se v českých e-shopech samozřejmě již prodává, ale nejde o oficiální dovoz. Jde o kusy upravené takříkajíc na koleně, kde se přepisuje oficiální firmware a instaluje se třeba i neoficiální česká lokalizace. Možné je samozřejmě také objednat si iPhone ze zahraničí a zmíněnému kutilství se věnovat osobně, pokud po iPhonu opravdu moc toužíte a nechce se vám čekat na oficiální uvedení na náš trh ať už v barvách Vodafonu nebo T-Mobilu. (Mobil.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).