Hlavní navigace

IPTV spustí do konce roku také Volný

15. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 8. 2006

Televizi přes internetový protokol chce v České republice nabízet i telekomunikační společnost Volný. Generální ředitel firmy Clemens Wohlmuthrozhovoru pro týdeník Czech Business Weekly uvedl, že klienti Volného by se této služby měli dočkat ještě do konce letošního roku. Pracujeme na tom, teď je to ve fázi vývoje a testování. Probíhají také konzultace s Telekom Austria (vlastník Volného, pozn. red.), který spustil IPTV na začátku letošního roku, citoval Wohlmutha server ČRo Digital.

CIF23

Na rozdíl od Telefóniky O2 se ale Volný zpočátku zaměří pouze na poskytování IPTV bez služby video na přání. Ta by měla přijít později, Wohlmuth ale přesnější datum jejího spuštění neuvedl. Za televizi přes internetový protokol a vysokorychlostní připojení k internetu si chce Volný účtovat méně než tisíc korun měsíčně, přičemž pro šíření IPTV využije technologicky modernější síť ADSL2+.

Po Telefónice, která IPTV nabídne v průběhu letošního podzimu, a společnosti T-Systems PragoNet jde o třetí firmu v České republice, která oznámila záměr spustit komerční vysílání IPTV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).