Hlavní navigace

Irsko zahajuje infokampaň k digitalizaci

12. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
12. 3. 2008

V letošním roce chce Irsko podniknout první kroky v přechodu na digitální televizní vysílání. Kromě tendru na držitele licencí k digitálnímu zemskému vysílání je to především zahájení informační kampaně. Irsko zahájilo proces, jehož cílem je zajistit obyvatelům dostatek potřebných informací k procesu digitalizace, spuštěním internetových stránek www.digitalte­levision.ie.

Internetové stránky přinášejí zájemcům informace o procesu digitalizace, vypnutí analogového vysílání, slovníček základních pojmů týkajících se digitálního vysílání, ale také podrobnosti o zkušebním provozu DVB-T vysílání. Samozřejmostí jsou poradenské služby, kterých mohou uživatelé stránek využít. Internetové stránky má na starosti ministerstvo komunikací.

MMF24

V současnosti je digitální zemské vysílání v Irsku šířeno pouze v rámci zkušebního provozu, v průběhu následujících měsíců by se ale měla situace změnit. V únoru Irsko zahájilo výběrové řízení na držitele digitálních licencí a ministerstvo komunikací, které má digitalizaci ve svém resortu, předpokládá, že se situace v průběhu dvanácti měsíců výrazně zlepší. Televizní programy obsadí pozice ve čtyřech multiplexech, z nichž jeden je určen pro vysílání veřejnoprávního RTE. Vypnutí analogového vysílání je plánováno na rok 2012.

Zdroj: Broadband TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).