Hlavní navigace

ITV natočí třetí řadu Panství Downton. Zahraje si v ní Shirley MacLaine

9. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2012

Britská skupina komerčních televizí ITV na svých webových stránkách počátkem února potvrdila, že začne brzo natáčet třetí řadu historického seriálu Panství Downton, jehož první sérii aktuálně vysílá Česká televize, a po jejím skončení naváže okamžitě druhou. Třetí řada se začne v Británii realizovat příští měsíc a jednou z nových postav bude i uznávaná a několikrát oceněná herečka Shirley MacLaine.

Z ARCHIVU: Česká televize byla první týden roku 2012 v součtu kanálů nad Nova Group

Tipy C

Ta za svou kariéru natočila už více než 50 celovečerních filmů, z nichž některé získaly nejprestižnější ocenění – Oscara – a další na něj byly alespoň nominovány. Snímky, ve kterých se objevila, byly také doporučeny na Emmy Awards (televizní Oscaři) a získaly sedm Zlatých glóbů. Shirley MacLaine ztvární postavu Marthy Levinson, která bude bojovnicí za práva vdovy Maggie Smith. Vyhlídkou na její vystupování jsme doslova nadšeni, nechal se slyšet Gareth Neame ze společnosti Carnival Films.

Panství Downton popisuje pletichy, romance a tužby členů aristokratické rodiny i jejich služebnictva na pozadí doby velkých změn před první světovou válkou. Výpravné kostýmní drama Downtonské panství se pyšní cenami ověnčeným scénářem scenáristy Juliana Fellowese (Oscar za původní scénář filmu Gosford Park) a hvězdným hereckým obsazením v čele s Hughem Bonnevillem, Maggie Smithovou, Elizabeth McGovernovou, Michelle Dockeryovou, Danem Stevensem a Joanne Froggattovou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).