Hlavní navigace

iVysílání nebudeme zpoplatňovat, slibuje šéfka nových médií České televize

Lukáš Polák

Koncesionáři a diváci České televize by se neměli v nejbližší době dočkat toho, že bude její videotéka iVysílání zpoplatněna. „Někdy v budoucnu“ ale tento model nevylučuje.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize nehodlá v nejbližší době zpoplatňovat svou nabídku, která je dostupná na iVysílání. Na konferenci Video Internet Forum to řekla Pavlína Kvapilová, ředitelka sekce Nová média . Je ale možné, že pokud se do budoucna změní okolnosti, například vedení ČT, může k tomu dojít. Diváci mají nyní k dispozici více než šest let čistého času videa na iVysílání. Ještě za Milana Fridricha (bývalý šéf Nových médií a nyní programový ředitel ČT, pozn. red.) se udělalo nejvíce práce. K dispozici máme tři základní aplikace, které už jsou dostupné v podstatě na všech platformách, uvedla Kvapilová.

IAC19

NEPŘEHLÉDNĚTE: iVysílání ČT konečně v televizorech Samsung: letos v druhém pololetí

Aplikace na iPad patří například k velmi oceňovaným, uvedla Kvapilová. Nyní má Česká televize ale podle jejích slov v současné době jiné priority. Cestou placené nabídky jako v minulosti ale jít nechce. Aplikace v současné době mají prostřednictvím mobilních telefonů a tabletů už přes šest set tisíc stažení. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Dobrou zprávou pro komerční hráče je, že lidé o tyto aplikace určitě mají zájem, konstatovala Kvapilová. V současné době je zájem o sportovní přenosy, kdy má například iVysílání běžně šesti až sedminásobný traffic než je obvyklé.

Našli jste v článku chybu?