Hlavní navigace

iVysílání nebudeme zpoplatňovat, slibuje šéfka nových médií České televize

19. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koncesionáři a diváci České televize by se neměli v nejbližší době dočkat toho, že bude její videotéka iVysílání zpoplatněna. „Někdy v budoucnu“ ale tento model nevylučuje.

Česká televize nehodlá v nejbližší době zpoplatňovat svou nabídku, která je dostupná na iVysílání. Na konferenci Video Internet Forum to řekla Pavlína Kvapilová, ředitelka sekce Nová média . Je ale možné, že pokud se do budoucna změní okolnosti, například vedení ČT, může k tomu dojít. Diváci mají nyní k dispozici více než šest let čistého času videa na iVysílání. Ještě za Milana Fridricha (bývalý šéf Nových médií a nyní programový ředitel ČT, pozn. red.) se udělalo nejvíce práce. K dispozici máme tři základní aplikace, které už jsou dostupné v podstatě na všech platformách, uvedla Kvapilová.

MMF24

NEPŘEHLÉDNĚTE: iVysílání ČT konečně v televizorech Samsung: letos v druhém pololetí

Aplikace na iPad patří například k velmi oceňovaným, uvedla Kvapilová. Nyní má Česká televize ale podle jejích slov v současné době jiné priority. Cestou placené nabídky jako v minulosti ale jít nechce. Aplikace v současné době mají prostřednictvím mobilních telefonů a tabletů už přes šest set tisíc stažení. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Dobrou zprávou pro komerční hráče je, že lidé o tyto aplikace určitě mají zájem, konstatovala Kvapilová. V současné době je zájem o sportovní přenosy, kdy má například iVysílání běžně šesti až sedminásobný traffic než je obvyklé.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).